Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez mit jelent pontosan? "Telj...

Ez mit jelent pontosan? "Teljesítményarányos jutalék alapú kifizetés" Otthonról végezhető munka, átverés lenne?

Figyelt kérdés

2020. szept. 10. 01:37
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Telefonon kell hívogatnod mindenkit, és megpróbálni eladni nekik valamit.
2020. szept. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt értem....

Teljesítményarányos jutalék alapú kifizetés, ez mit takar?

Nincs fix bér?

2020. szept. 10. 02:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az általad termelt haszon X %-át kapod meg szerintem.
2020. szept. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy dolgozol, mint állat, zaklatásért durván elhajtanak, akiket felhívsz, és egy hónap múlva rájössz, innen nem lesz egy filléred sem.
2020. szept. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyéni vállalkozóként kell végezned a munkát, csak jutalékot kapsz az eladott akármik után.
2020. szept. 10. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
0 Ft alapbér+jutalék, ha nem adsz el semmit, pénz sincs. De bármennyit is keress (sokat nem fogsz, akármilyen jól teljesítesz), adót és járulékot nem fizet utánad a cég, azt oldd meg magadnak.
2020. szept. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Azt jelenti, hogy csak és kizárólag a jelenlétért nem fizetnek egy vasat se. Azért sem fizetnek, ha keményen ledolgozod a 8 órát de nincs eredménye.

Ahogy a neve is mutatja, a teljesítménnyel (hatékonysággal) arányosan fizetnek.

Pl, ha elhívok valakit, hogy lenyírja a füvet, akkor nem órabérre fogom fizetni, mert el fogja húzni a végtelenségig. E helyett azt mondom neki, hogy X forint / négyzetméter. Innentől kezdve nem érdekel, hogy mennyi idő alatt végzi el a munkát, hányan csinálják meg. Az ő érdeke, hogy minél hamarabb végezzen (jó minőségben, különben nem fizetem ki és legközelebb nem hívom dolgozni)

Én itthonról dolgozok programozóként, teljesítményarányosan kapom a pénzemet. Ezzel én is és a "megbízóm" is jól járunk. Igazságos.

Aki nem teljesít, ne is egyék :)

2020. szept. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. :( köszi
2020. szept. 10. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!