Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vásárlás magánszemélyként,...

Vásárlás magánszemélyként, eladás cégként? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyéni vállalkózóként régi játékokat, gyüjteményeket, szobrokat.

Ezeket magánszemélyként vásárolom meg, adószámot nem adok meg. A könyvelőm szerint ez igy tök okés, elég ha elrakom a számlát (ha kapok nagy ritkán)

De cégként(kft) müködhet ez? Azután már csak céges névre kérhetek számlát?

Elmegyek egy vásárba és fantáziát látok valamiben, akkor irassak adásvételit? Tudom hogy ide egy jó adótanácsadó kell ha komolyan gondolom a váltást. A válaszokat előre is köszi!



2021. júl. 21. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Van olyan, hogy vételi jegy.


Valamivel csak igazolnod kell mit vettél, mennyiért vetted, honnan van.

2021. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Igen, neked vételi jegy kell.
2021. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Húha hogy én erről sosem hallottam még, mindig csak az adásvételit mondogatta a könyvelő! Nagyon köszönöm mindkettőtöknek!

Ez vajon külföldi eladóknál is lehetséges? Pl megveszek valamit online, megirom szépen ezt a doksit és megvan oldva? Személyi igazolvány szám nagyon muszáj?

2021. júl. 21. 18:19
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Mindkettő okés, csak a vételi jegy sokkal egyszerűbb :)


Igen nagyon muszáj, bár nem értem ez miért okozna gondot.


Nem csak te írod meg, hanem a vásárlónak is alá kell írnia, csakis úgy érvényes.


Szerintem külföldinél is rendben van, de erről azért kérdezz meg egy könyvelőt.

2021. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Sokan nem szeretnék megadni a személyes adatait mint pl személyi igazolvány szám. Külföldi online vásárlásoknál pedig nem tudom még hogy lehet ezt kivitelezni. Pl eBayről nem elég egy szimpla vásárlás utáni értesitést kinyomtatni?

Ehhez már tényleg tanácsadóra lesz szükségem.

2021. júl. 21. 18:35
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Nos, igen, ha a vásárló nem megy bele, akkor te nem tudod legálisan eladni cégen keresztül. Nem, ha az eladó nem ad számlát, akkor nincs olyan megoldás amihez ne kellene az ő aláírása.
2021. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az is megoldható, ha te magánszemélyként megveszed, és cégként adod el. A saját cégedbe tehetsz be pénzt, akár az alapításkor (ami kötelező - törzstőke) akár utána. Ugyanígy nem csak készpénzt, hanem vagyontárgyat is bevihetsz. De ezt lepapírozni rendszres kis tételű vásárlások esetén nagyon macera, gésszerűen ne mmegoldható.
2021. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy aki lepontozza a válaszokat az hajrá, indokolja is meg :) Máskülönben kapja be a f*szomat.
2021. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én sem értem miért pontoznak le.

Köszönöm a válaszokat.

Nem véletlen vagyok katás, a könyvelőm szerint ezekkel nem kell igazából foglalkozni (bár van egy olyan érzésem hogy nem mindenben van igaza), elrakom a számlákat amiket kapok és kész. De cégként mindent dokumentálnom kell, minden eladott tárgyat be kell azonositani hogy mégis honnan van minden adattal. Aztán ha a vásáron venni akarok egy 1000 forintos bigyót majd odaszólok hogy irjunk már egy vételi jegyet lécci, imádni fognak.

2021. júl. 21. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!