Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A meló diák szövetkezet,...

A meló diák szövetkezet, miért von le a béremből 500 forintot, a 15%-on kívül?

Figyelt kérdés
Diákmunkán vagyok Salgótarjánban, a meló diáknál és azt vettem észre, hogy a fizetésemből mintha mindig 500 forintot levonnának a 15% szja mellett. Ez legális vagy sunyiban lenyúlják tőlem? Az előzetes fizetési értesítést mindig spambe küldik... Sokáig nem is tudtam, hogy megkapom, mennyi lesz a bérem, de ott sem szerepel a nettó bérem csak a bruttó, amiből ugye levonom a 15%-ot és a kapott bérem mindig 500 forinttal kevesebb.... Fel fogom őket hívni, hogy ez miért van. Mit kérdezzek tőlük, hogy biztosra tudjam nem vernek át?

2021. aug. 11. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Havi 500 forintot vonnak le azokban a hónapokban, mikor dolgozol - működési hozzájárulás - (és ahogy azt szokás, tagsági díjat is kell fizetni, egyszeri 3000, amikor kilépsz, visszakapod). De ez gondolom benne is kell lennie az aláírt szerződésedben.
2021. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a szerződésedet kétszer alaposan, benne lesz a válasz.
2021. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szerződésben benne van, 500 forint a működési hozzájárulás, aláírtad, hogy ezt levonhatják a fizetésedből.


A fizetési értesítőt nem spam-be küldik, a te levelező rendszered érzékeli annak, azért teszi oda. Menj be a spam mappába és kattints rá a levélre, hogy nem spam és akkor legközelebb nem oda teszi.

A fizetési értesítőben a neked számfejtett bruttó bér szerepel. Amikor küldik az értesítőt, akkor még ők sem tudják mennyi lesz a nettó béred, mert lehet tagsági díj levonás, kasszahiány vagy kötbér miatti levonás belőle.

2021. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elottem 3 an is leirtak, de ha ez szamit akkor enis leirom, ez benne van a szerzodesben feketen feheren, nem vernek at ne aggodj
2021. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mit gondoltál kérdező, hogy majd egy ekkora iskolaszövetkezet havi 500 forinttal bassza át az embereket? Aztán reménykednek, hogy senkinek nem tűnik fel?
2021. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös nyilván nem úgy gondoltam ahogy te leírtad,de nagy multiknál is előfordul a sunyulás, kiskapuk maximális kihasználása stb (pl a Facebook egy centet sem adózik)... Meg például az olyan is előfordult már máshol, hogy rosszul számolták a munkanapokat és így kevesebbet utaltak, majd elnézést kértek.
2021. aug. 12. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!