Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell tenni akkor, ha...

Mit kell tenni akkor, ha önellenőrzés során hibát találtam és nem fizettem be az áfát bizonyos számlák után 2019-2020-ban? Kb 150 ezer Ft-nyi áfa nem lett befizetve, áfabevallás sem lett beadva, bővebben lent

Figyelt kérdés

Alanyi adómentes vagyok, szlovákiából vettem pár cuccot, a számlán nettóban van, eu adószámom rajta. Nem voltam tisztában a dolgokkal és nem fizettem be az áfát mert azt hittem alanyi adómentesként nem kell az áfával foglalkoznom. Ezeken felül találtam Kínából jövő importot is ahol nem jó áfát fizettem be (a kínai fél kevesebb értéket írt rá ezért kevesebb áfát állapított meg a nav a határozatban). Áfa bevallást nem adtam be 2 éve mert sosem volt fizetendő áfám.

Mi a teendő ilyenkor? Bemenjek a NAV-ba és elintézzem ott?


2021. aug. 15. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ott nemigen fogják. Be kell adnod visszamenőleg az áfabevallásokat meg 60-asokat, és kifizetned az adót.
2021. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
meg fognak büntetni?
2021. aug. 15. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Ha ők veszik észre a hibát, akkor előfordulhat, de ha magadtól most megönrevíziózod, akkor szerintem nem.
2021. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annyit még hozzátennék, hogy egy másik dolog miatt büntetőeljárás van miattam, ami jövő héten fog indulni. Előtte gondoltam átnézem nehogy valami hiba legyen. Hétfőn beküldöm a bevallást és el is utalom egyből, vagy ne utaljam mert leinkasszózzák úgy is?
2021. aug. 15. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Utalj, ha teheted.
2021. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!