Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nagyon sürgős agyafúrt szerződ...

Nagyon sürgős agyafúrt szerződésre lenne szükségem holnapra, de nem akármilyenre. Részletek lent. Aki tud, segítene?

Figyelt kérdés

Tehát a dolog lényege a következő:

Olyan szerződést szeretnék írni,ami megfelel a hivatalos követelményeknek és 3000Ft-ról szól. Egy albérletről lenne szó,pontosabban 2ről. Az egyiket X adja ki,a másikat Y. Elmentem X-hez,de függőben hagytam,hogy addig nem mondok rá igent,amíg Y-ét nemláttam.Na most Y csak jövő hétvégén tudja megmutatni nekem,de X-nek rengeteg jelentkezője van,nekem valahogy mégis meg kellene győznöm,hogy tartsa fenn nekem hétvégéig a helyet. Mivel nem akarok 12000Ft kauciót elbukni,ha mégis az Y-é kellene,felajánlottam X-nek,hogy kifizetek holnap 11kor 6000Ft-ot,azaz a kaució felét,és ha mégis az ő albérlete mellett döntök,akkor a másik felét is,valamint még +3000Ft-ot a kedvességéért.Mivel én nem akarom hogy a 3000 után neki adóznia kelljen,ezért ez a szerződés úgy kellene h kinézzen,h mikor kifizettem az egész kauciót jövőhét végén,akkor azt a +3000Ft-ot akkor kapja meg,a szerződésért cserébe,amit együtt fogunk megsemmisíteni. Szóval ez a szerződés arra kell,ha mégsem akarom kifizetni a +3000-et,akkor jogosan pattogjon,h papír van róla és hivatalosan be tudja rajtam hajtani. Remélem,nem vettem el senki kedvét a sok szöveggel...kérlek,segítsetek nekem,ha ezt elbukom,nem lesz hol laknom...


2010. aug. 29. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit bonyolult.. Na de hívd a szerződést szándéknyilatkozatnak, amiben te nyilatkozol, hogy xy időpontig választ adsz arra, hogy kell-e az albérlet, és szándékod nyomatékosításaképp fizetsz 3.000 Ft-ot.


Bár én a helyedben (ha tetszik az albi) nem nézném meg a másikat.

2010. aug. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyezzetek meg a plusz 3000ről szóban. Mivel amúgy is csak nyer rajtad az illető, szerintem belemegy és az után tuti nem kell adózni :)
2010. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
muszáj vagyok bebiztosítani magam,mert nem lesz hol laknom...nem véletlenül akarok szerződést írni...szóban megegyezni valamiben olyan,mintha semmi nem történt volna...nincs jóhiszeműség..tömör üzlet van...be kell bizonyítanom h engem kell választania a 20000000 jelentkezőből...
2010. aug. 30. 01:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elsőtől megkaptad a választ.
2010. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok újra. Nekem amúgy az gyanús, hogy X-nek rengeteg jelentkezője van. Akkor már rég kiadta volna. Csak kamuzott, hogy "rádijesszen". Amúgy meg ha ennyit gatyázol, tényleg elviszik az orrod elől. És két szék között a pad alá...
2010. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!