Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KFT alapítás, alanyi adómentes...

KFT alapítás, alanyi adómentesen, mennyit kell adóznom?

Figyelt kérdés

Alanyi adómentes KFT alapításnál mennyi az adózás?


A saját bérem után befizetem a járulékokat, de ezen felül minden kiállított számla után mennyit kell adóznom vagy fizetnem? Tudtommal nem 27%.



Pl.: kiállítok egy 100 ezres számlát, akkor 0% ot kell adóznom?


Évi 12 millióig. Vagy hogy van ez?



Tudom könyvelővel kellene ezt megbeszélnem, de még csak tervben vannak a dolgok.


Egyik barátom csendestárs lenne, a törzstőke 20%-át beleadná a vállalkozásba.



2021. szept. 14. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Többféle adózás van. Te csak áfában leszel alanyi mentes. Attól függetlenül a nyereségadót rendezni kell. De itt is több választás van, hogy milyen adózásba lépnél. És nem kiállított számlánként van ez megállapítva, hanem éves szinten a nyereségre. Valóban könyvelő fog neked pontos felvilágosítást adni a pontos infók ismeretében.
2021. szept. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most menj a könyvelőhöz, mert nagyon nagy a fogalomzavar nálad. Segít helyretenni, hogy mi micsoda és neked is könnyebb lesz kitalálni, hogy mit is akarsz. Az évi 12 millió az a Kata adózású egyéni vállalkozókra vagy bt-kre vonatkozik. Szóval menj konzultációra, ne ingyen tanácsadásra várj.
2021. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a kata határa 12 millió, hanem az alanyi áfamentesség határa is annyi.
2021. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es


Te beszélsz, és neked még annyira sincs fingod róla mint nekem.


12 millió ft az AAM kerete is egy évbe, ha azt átlépem akkor áfás leszek.

2021. szept. 14. 18:40
 5/6 A kérdező kommentje:

1-es

Köszi az infót.

2021. szept. 14. 18:42
 6/6 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Azért így sem igaz, hogy ha átléped a 12 milliót, akkor áfás leszel. Van olyan bevétel, ami nem számít bele a keretbe.
2021. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!