Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Posta vámkezelés eBay küldemén...

Posta vámkezelés eBay küldemény esetén?

Figyelt kérdés

Most rendeltem először kínából, amióta bejött ez az új vámszabály és kicsit elakadtam. Tudna valaki segíteni? US $3.77 tételről van szó.


Kaptam egy SMS-t a postától, hogy vámkezelendő küldeményem van, benne a küldemény száma és egy hozzáférési kód, valamint posta.hu/vam


A posta.hu-n azt írja, hogy "Kisértékű árut rendeltem Kínából."..."150 euró alatti értékű küldemény esetén nincs külön teendője, a vámkezelést a Posta automatikusan elvégzi Ön helyett, és már csak a vámkezelésről és díjfizetésről küld értesítést. "


Viszont van olyan is, hogy "Vámkezelendő küldemény érkezéséről értesített ügyfelek nyilatkozatainak benyújtása" Itt viszont csomó adatot meg kell adni, amiről fogalmam sincs, mivel ebayen egy árat látok amit fizettem meg a feladó felhasználó nevét.


Most előbbiből kiindulva nincs semmi teendőm, de akkor mégsem értem mire jött az SMS, ha pluszban fizetnem kell akkor azt hol látom?


Esetleg ha valakinek már van ebben tapasztalata, azt megköszönöm :)



2021. szept. 14. 18:44
 1/1 Beonde válasza:

A 27%-os ÁFÁt + az eljárási díjat minden tételre (termékek+szállítás) meg kell fizetni a link és a kódok segítségével egy online fizetési felületen.

A +10% VÁM csak a 150 EUR feletti rendeléseknél megy még rá.


Közben az EBAY bevezette a fizetéskori adóbeszedést... emiatt most a rendelésemnél az EBAY-nak is megfizetem az ÁFÁt és itthon is ráteszi automatikusan a Posta a fent leírt módon...

Vicc az egész...

Ezért valahol reklamálni kell minden rendelőnek, mert finoman szólva ez nem fer.

2021. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!