Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A múlthéten kaptam egy fordíto...

A múlthéten kaptam egy fordított áfás számlát, egy napi munkámért. Mi evvel a teendőm?

Figyelt kérdés
Nincs igazából rajta semmi adatom, csak nevem, címem. Egy próbamunkán voltam, és ezt nyomták a kezembe, a napi béremről, amir majd utalni fognak. Mit kell evvel csinálnom? Azz olvastam, hogy evvel egyszerűbben számol el a munkaadó, de nekem megis álláskeresőként mit kell tennem?

2021. szept. 28. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szóval te dolgoztál és mégis te kaptál róla számlát? És ténylegesen fordított áfás? Vagy önszámlázásra gondolsz? Te a szállító vagy a vevő vagy a számlán?
2021. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak annyi van a számlán, hogy dolgozó neve, címe, és le van vezetve, hogy 8 óra munka, mikortól mikorig. És a végén, hogy ez a számla, fordított áfás számla.
2021. szept. 28. 11:16
 3/14 A kérdező kommentje:
Semmi más nincs a számlán, csak a cég neve, adatai, dátum, számla sorszáma, és amit leirtam fent.
2021. szept. 28. 11:20
 4/14 anonim ***** válasza:
De te a szállító vagy a vevő vagy ezen a számlán?
2021. szept. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Rakd már fel ide a számlát. Takard ki az adatokat nyugodtan, csak egyszerűen nem tudom elképzelni ezt a számlát így, hogy jó legyen. Alapjáraton magánszemélynek fordított áfás számla. Meg hát az egész elég érdekesen hangzik.
2021. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez azért érdekes... Ilyet sem hallottam még. Fordított áfát mg-i terményeknél, fémeknél stb kell alkalmazni. De ilyet...
2021. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Fordított számlázás bevett gyakorlat, de ez a fordított Áfázás nem tudom mi. Gondolom Áfá-zol és ezért kaptad így a számlát...
2021. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát nekem a kérdésből az jön le, hogy magánszemély, ráadásul munkanélküli. A számlán nincs adószám, onnantól már eleve kérdéses is a fordított áfa. Itt vagy a kérdés feltevésével sántít valami, vagy pedig a kérdező át lett dobva a palánkon.
2021. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó, hülyeséget írtam. Az van a papíron, hogy fordított adózás. Azért írtam áfát, mert a google-ban már annyit olvastam össze mindent, hogy összekevertem.

Szóval fordított ADÓZÁS van a papíron.

Én igen, munkanélküli vagyok, állaskereső. Próbamunkán voltam, és mielőtt jöttem el, a kezembe nyomták a papírjaimmal eyütt ezt is, és csak itthon láttam, hogy kaptam egy ilyet mellé.

Fotót hogy kell ide feltölteni?

2021. szept. 28. 15:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Fordított adózás sem lehet a számlán, mivel nem számítasz áfaalanynak. Ide nem lehet képet beszúrni, de pl a [link] oldalra felrakod és a linket iderakod. Vagy bármilyen más képfeltöltős oldalra.
2021. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!