Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Németországban dolgozom,...

Ha Németországban dolgozom, kell hogy legyen német adókártyám?

Figyelt kérdés
Az állandó lakcímem Magyarországon maradna, ha ez számít. Németországban csak a tartózkodási helyem lesz.
2021. szept. 28. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha adóazonosító számra gondolsz, akkor természetesen igen, anélkül be sem tudnak jelenteni. de még ha a bejelentés megy is, bérszámfejteni biztosan nem.
2021. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xswerdy ***** válasza:
68%

Németországban normál lakhelyet tudsz bejelenteni, ha külföldön van az állandó lakcímed, de ez igazából tök mindegy.


Lohnsteuerkarte nélkül nem vehetnek fel, de azt nem probléma kiváltani, 10 perc.

2021. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, pontosabban adóazonosító jelre. Legalábbis itt Magyarországon így hívják, az adószám az vállalkozóknak kell, ha jól tudom. Na de akkor szükségem van erre, köszönöm a választ! Még annyit kérdezhetek, hogy ezt a külföldi munkáltató intézi, vagy nekem kell megtenni?
2021. szept. 29. 09:49
 4/9 xswerdy ***** válasza:
68%
én mikor kint éltem, akkor az önkormányzatnál kellett a Lohnsteuerkarte-t kérni, és neked kellett odaadni a munkáltatónak. Szerintem nem változott.
2021. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is magam intéztem, a munkáltató nem foglalkozik ilyesmivel.
2021. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És ehhez miket kell bevinnem?

Gondolom szükséges valamilyen igazolás is a munkáltatótól.

2021. szept. 29. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem. Pont hogy előbb kell a szám, és csak aztán jön képbe a munkavállalás.
2021. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
68%
semmit nem néznek, csak igazolnod kell magad. EU polgárként semmi mást nem néznek, egyéb esetben ellenőrzik, hogy van-e jogod ott munkát vállalni.
2021. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. szept. 29. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!