Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vér szerinti bátyámnak lehet...

Vér szerinti bátyámnak lehet "ajándékozni"?

Figyelt kérdés

kölcsönadnánk házépítésre a bátyámnak, de vajon ez lehet olyan egyszerű, hogy csak átutaljuk a felesége számlaszámára? bátyámnak nincs számlaszáma.


vagy pedig ez után adózni kell?


Köszi.



2021. okt. 1. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:

A nav szemében így a feleségnek ajándékozol, nem a bátyádnak. Inkább fizessétek ki közvetlenül az alapanyagot/szakembert.

Hivatalosan meg úgy kéne, hogy írtok egy kölcsönszerződést.

2021. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Vér szerinti bátyámnak lehet "ajándékozni"?

"kölcsönadnánk házépítésre a bátyámnak, de vajon ez lehet olyan egyszerű, hogy csak átutaljuk a felesége számlaszámára? bátyámnak nincs számlaszáma."


Ez a dolog több sebből vérzik...

1. - Ha kölcsönadsz, akkor az nem ajándékozás - még idézőjellel sem, főleg nem a NAV felé.

2.- ajándékozás az, amit nem vársz vissza, magyarul tudomásul veszed, hogy soha nem kapod vissza.

3.- ha a feleség számlaszámára megy, akkor NEM a bátyádnak adsz kölcsön - ember nincs, aki ezt ezek után bebizonyítja, hogy Te a bátyádnak akartad adni.


Megoldás:

Rokon ide vagy oda: közjegyző előtt hitelesített kölcsönadási szerződés - így van esélyed rá, hogy valaha az életben viszontlátod azt a pénzt.

Készpénzben van vagy bankszámlán a pénzetek?

2021. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kössetek kölcsönszerződést! Mit csinálsz, ha a feleség lelép a pénzzel? Mit csinálsz, ha bátyóka nem fizet? Ezer, meg egy lehetőség van, hogy azt a pénzt nem látod soha viszont.
2021. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor ebből lehet az lesz, hogy közvetlen az eladónak utalom a pénzt, csak az adás-vételiben nekem 0% részesedésem lenne.
2021. okt. 1. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok Kérdező, hogy még jobban kutyulod azt, amit nem kellene.


Semmivel sem vagy előrébb, ha az eladónak utalod a pénzt. :)


Köss a testvérrel egy kölcsönre szóló megállapodást. Lehetőleg közjegyző előtt, mert ha nem fizetik Neked vissza, gyorsabb, és könyebb azt behajtani rajtuk.

Ha nem közjegyző előtt kötöd, akkor nem fizetés esetén hosszadalmas pereskedési procedúra előtt állsz majd.


A kölcsönszerződésben abban is megegyezhettek, hogy a felesége bankszámlájára utalod az összeget, annak olyankor már jelentősége nincs.


Én adtam kölcsön a testvéremnek lakásvásárlásra. Mivel nem bíztam meg benne (rokonok közül csak benne nem), ezért kizárólag úgy voltam hajlandó adni neki, ha közjegyző előtt állapodunk meg a kölcsönről és jelzálogjog bejegyzésre is igényt tartottam az ingatlanra addig, amíg vissza nem fizeti a teljes összeget. Érezze a felelősséget és a dolog komolyságát. Kamatmentesen adtam egyébként és 5 évre.

Megkaptam. Ha nem így teszek, valószínűleg soha nem látom a pénzem.

2021. okt. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"akkor ebből lehet az lesz, hogy közvetlen az eladónak utalom a pénzt, csak az adás-vételiben nekem 0% részesedésem lenne."


Aha, és azt hogy fogod bebizonyítani, hogy nem az eladónak adtad a pénzt, hanem a bátyádnak?

Ha az eladónak utalsz, azt az életben vissza nem követelheted a bátyádtól - NINCS SEMMILYEN JOGI ALAPJA!

nem tudom, mi nem érthető abban, hogy közjegyző előtti kölcsönszerződés - különben soha nem látod vissza azt a pénzt.

2021. okt. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Puszira, papír nélkül csak úgy adj bárkinek is pénzt, hogy számítasz arra, hogy soha nem kapod vissza. Ennek megfelelően csak olyan összeget, amit nem fogsz később fájlalni.

Teszem azt, ha az én legjobb barátom kérne tőlem 500 ezer forintot kölcsön, épeszű dologra, akkor szó nélkül adnék. Ha 5 milliót kérne, akkor már papír nélkül eszembe sem jutna, még akkor sem ha bízok benne, mert pl. mi a rossebbet csinálok akkor, ha 2 hét múlva elüti a vonat? Hogy bizonyítom én azt egy hagyatéki tárgyaláson, hogy amúgy 5 millióval nekem lógnak?

2021. okt. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!