Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aki év közben nem érvényesíti...

Aki év közben nem érvényesíti az adókedvezményt, annak ugyanúgy bevallásban kell 2022-ben visszaigényelni?vagy ezt most automatiskusan az szja-val visszautalják febr 15 ig?

Figyelt kérdés

2021. okt. 3. 10:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Segitsetek értelmezni, a bérkalkulátor szerinta bruttó bérem után egy évre 442.800 Ft Szja befizetés volt , a családi adókedvezmény havi összege amit nem vettem igénybe 40.000Ft, akkor most 922.800Ft visszakapok? Vagy rosszul értelmezem
2021. okt. 3. 11:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul értelmezed. Alapból ~800 a max, amit vissza lehet kapni. A családi kedvezménnyel csökkentettet lehet visszakérni, vagyis nem lehet duplán igénybe venni. H év közben nem vetted igénybe, akkor februárban visszakapod az éves befizetésedet és adóbevalláskor már semmit nem tudsz érvényesíteni (csak 37200 járulékkedvezményt), mivel nincs adód.
2021. okt. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a kettes mondja. Az év közben levont adóelőleget utalják majd vissza, de max 808 ezret. Ha a te adóelőleged 442800, akkor annyit fognak visszautalni.

Hogy a különbözetet vissza lehet-e majd igényelni, nem tudom (engem nem érint), de erősnek találnám, ha elesnél közel 40 ezer forinttól emiatt az egész visszatérítéses dolog miatt. Ha eddig működött adóbevalláskor, hogy a járulékból is visszakapj, akkor biztosan működni fog most is.

2021. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. okt. 3. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!