Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóviszatérités amit a kormány...

Adóviszatérités amit a kormány beigért jár annak aki az adójováirást kimaxolva igénybe veszi havonta?

Figyelt kérdés
2021. okt. 4. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Jarna jar, csak eppen, akinek nem marad visszautalhato SZJA-ja, az nem kap semmit.

(Azaz ha az SZJA-keretedet maxolod ki, es nem a felveheto keretosszeget.)


De pl, onsegelyezo- es egeszseg-penztaraknal ez most epp billeg, megint sikerult egy zavarosabb torvenyt irni, ezert itt meg varjak a pontositast…

2021. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jól értem a kérdést. Ha év közben nem fizetsz adót, mert több a kedvezmény, mint amennyit fizetnél, akkor már nem kapsz év elején vissza, hiszen nincs miből.

Tehát pl a minimálbér szja-ja 25 ezer, ha 2 gyereked van, azzal év közben kimaxolod az adókedvezményt (még a járulékból is igénybe veszed), így mivel nem fizetsz semmi adót, nincs is mit visszatéríteni.

2021. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem értem még igy sem,a bérjegyzékemen konkrétan nem is láttam szja vagy adoelőleget,csak szochot.
2021. okt. 4. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyi a bruttód és hány gyerekre veszel igénybe kedvezményt?
2021. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most 486.000 ezer és 2 gyerek,de ez attol függ mennyit dolgozom.van mikor 370.
2021. okt. 4. 20:44
 6/7 anonim ***** válasza:
486 ezerből adókedvezmény nélkül 323 a nettó, kedvezménnyel 363. Ennyiből 73 szja-t fizetnél, az adókedvezmény miatt így csak 33-at. Ezt a 33 ezret kapod majd vissza, de max 808 ezret, amibe az év közbeni 12x40 is beleszámít.
2021. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ❤️
2021. okt. 5. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!