Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főállás mellett lehetek...

Főállás mellett lehetek adószámos magánszemély, vagy sem?

Figyelt kérdés

Főállásom mellett szeretnék alkalmanként kisebb szellemi tevékenységek közé sorolható munkákat vállalni. Mivel 100% hogy a főállásom mellett ezt nem tudnám rendszeres jelleggel végezni, biztosan lennének üres hónapok, így úgy gondoltam, hogy adószámos magánszemélyként végezném ezt.


De egy könyvelő oldalán azt olvastam, hogy mivel nyilvánvalóan nyereségszerzés céljából végezném a tevékenységet, így azt csak egyéni vállalkozóként tehetem, és az mindegy is, hogy azt milyen időközönként teszem. Adószámos magánszemély pedig biztosan csak ők lehetnek:

- ingatlanbérbeadással vagy

magánszálláshely-szolgáltatással foglalkozik.

- közjegyző

- önálló bírósági végrehajtó

- egyéni szabadalmi ügyvivő

ügyvéd

- szolgáltató állatorvos.


Tényleg nincs más lehetőség, nem végezhetem ezt adószámos magánszemélyként csak egyéni vállalkozóként? Érdekelne azok véleménye akik így dolgoznak.



2021. okt. 17. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen szellemi tevékenységről van szó? Felhasználási szerződés vagy megbízási szerződés nem jöhet szóba?
2021. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért vannak aggályaid az egyéni vállalkozósággal kapcsolatban: nem kell feltétlenül KATA-s vállalkozónak lenned, s ha van főállásod, akkor mellékfoglalkozásúként azokban a hónapokban, amikor nincs bevételed, nem is kell adózni a tevékenység után.


Aztán, ha esetleg bejön a dolog, még jól is jöhet, hiszen nem kell "átalakulnod" adószámosból egyéni vállalkozóvá.

2021. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!