Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tavaly (2020) februárban...

Tavaly (2020) februárban eladtam egy lakást 15 millióért, idén (2021 május) vettem egy másikat 16 millióért, kell illetéket fizetnem?

Figyelt kérdés
Ma kaptam a NAV-tól egy levelet, hogy 16 millió után kb 700 000 Ft illetékre tartanak igényt. Kell fizetnem? Úgy tudtam, hogy csak a különbözet után kellene fizetnem. Hol a hiba, mit tegyek? Reklamáljak a NAV-nál? A 2020-as adásvételnél az ügyvéd hibázott, esetleg nem adott le valamit?
2021. okt. 20. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet levelet irni a navnak, bele rakni a bizonylatokat es maris korrigaljak
2021. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam sem "adták" automatikusan, kérni kellett írásban a beszámítást.
2021. okt. 21. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De jó fejek. Szóval ha jól értem, illetékkel kell fellebbeznem a megállapítás ellen?
2021. okt. 21. 08:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem úgy van, hogy egy éven belül kell az eladásnak lenni? Szerintem pont kicsúsztál. Beszélj a NAV-al.
2021. okt. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem. A lakástulajdon vásárlásakor, ha a vevő a másik lakástulajdonát a vásárlást megelőző három éven belül vagy a vásárlást követő egy éven belül eladja, akkor van illetékbeszámítás.


Az adásvételnél a vásárló a másik lakástulajdona eladását a tulajdonjog ingatlan-nyilvántartási bejegyzésére alkalmas adásvételi szerződés másolatával vagy más megfelelő módon igazolja. Ezzel egyidejűleg nyilatkozik arról, hogy a fenti feltételeknek megfelel.


Tehát már az adásvételnél nyilatkozni kell erről és igazolni azt és a NAV alapból úgy szabja ki az illetéket.


Ha a vásárlást követően szándékozod eladni, arról nyilatkozni kell a NAV-nál még az illeték-kivetés megelőzően, és felfüggesztik az illeték kiszabását. Ha a határidő eredménytelenül telik el, akkor kiszabják az elmaradt illetéket, valamit pótilletéket szab ki az eltelt idő hosszával arányosan.


A NAV a törvényben meghatározottak szerint járt el. Nem kötelezi őt a törvény arra, hogy tájékoztasson arról, van ilyen lehetőség, hátha azok között vagy, aki élhet vele.

2021. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!