Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Februárban vettem egy autót....

Scorpus kérdése:

Februárban vettem egy autót. Nem terveztem eladni, most mégis megfordult a fejemben. Ha eladom akkor adózni is kell? Így olvastam, nem teljesen értem hogy mi után kell adóznom, ha egyáltalán.

Figyelt kérdés
Időközben volt egy motorcsere számlával. Mi a helyzet ilyenkor. Eredetvizsga a vásárlónak és ennyi?
2017. ápr. 11. 23:34
 1/1 anonim ***** válasza:

A vételárból levonod a megszerzésre fordított összeget és az ezzel összefüggő más kiadásokat, az értéknövelő beruházások költségét, az eladással kapcsolatos kiadásokat. Ha ezután maradt hasznod, abból 15% személyi jövedelemadót kell fizetned.

Viszont nem kell megfizetned az adónak a 30000 Ft-ot meg nem haladó részét. (Ha az autón kívül még más tárgyakat is átruháznál az évben, az év során az ebből együttesen származó jövedelem adóját csökkentheted 30 000 Ft-tal.)

2017. ápr. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!