Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem vettem igénybe a...

Ha nem vettem igénybe a családi adókedvezményt akkor is jár az szja visszatérítés?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Első gyermeket várom.Családi adókedvezményre már jogosult vagyok hónapok óta mert 8hónapos várandós vagyok de nem vettem igényben eddig,már tápénzen vagyok 2hónapja.A kérdésem az,hogy ha jogosult vagyok családi adókedvezményre akkor a visszatérítésre is?És úgy is ha nem vettem igénybe a kedvezményt?Vagy vegyem igénybe csak akkor járna?

2021. okt. 25. 17:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És ha jár,hogy tudom igénybe venni?Mert ugye nem vagyok benne a nav rendszerébe mint várandós
2021. okt. 25. 17:18
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jövő héten megjelenik a NAV VISSZADO nevű nyomtatványa, azt kell majd kitöltened, az alapján fogják intézni a visszatérítést, ami természetesen jár neked is.
2021. okt. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem baj ha nem vettem igénybe a családi adókedvezményt?
2021. okt. 25. 18:10
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Jár.

Én egyébként annak adnám csak vissza, aki tudja értelmezni azokat az 5 mondatos cikkeket, amikben szó szerint leírják, hogy akkor is jár, ha jogosult vagy de nem vetted igénybe, illetve hogy ha a NAV nem tud rólad, nyilatkoznod kell, hova kéred.

2021. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én meg azoknak nem adnám akik lenézik azokat az embereket és itélkeznek azért mert éppen ehez nem ért.Nem kell lenézni a másikat.
2021. okt. 25. 18:31
 6/14 A kérdező kommentje:
Meg amugy nem véletlen kérdezem mert nem olvastam egyértelmű cikket csak olyanokat ahol más-mást írnak azért köszönöm a válaszod legyen szép estéd.
2021. okt. 25. 18:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne cikkeket olvass, hanem az illetékes hatóság honlapját. :)


[link]

2021. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez is ebben a tájékoztatásban van benne, tehát megnyugodhatsz:


"4. Várandósként jogosult vagyok már most a visszatérítésre, vagy csak akkor, ha már megszületett a gyermekem?

A visszatérítés annak a magánszemélynek jár, aki 2021 bármely napján családi kedvezményre jogosult. A várandós nő és a vele közös háztartásban élő házastársa a fogantatás 91. napjától jogosult a családi kedvezményre.


Ezért, ha a várandósság a fogantatástól számított 91. napot eléri, jogosult a visszatérítésre akkor is, ha a családi kedvezményt nem veszi igénybe, vagy azt a közös háztartásban élő házastársa veszi igénybe."

2021. okt. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. okt. 26. 13:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!



Én is kismama vagyok, azt írták, hogy mától elérhető a nyomtatvány, de még nem találom.

Ti megtaláltátok már?

2021. okt. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!