Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha még mindig nem kaptam...

Ha még mindig nem kaptam vissza az adó visszatérítésem, akkor mi van?

Figyelt kérdés

Április 15-én postáztam az adóbevallásom, ajánlott küldeményként a postán. A lakcímemre kértem a visszatérítés összegét, így a postásnak kell kihoznia, de a mai napig nem hozta ki.


Ha 30 napon túl (már pedig túl van szerintem) adják vissza a pénzt, akkor késedelmi kamatot is kell fizetniük ugye? Vagy ilyenkor mi van?



2016. máj. 19. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Beérkezik ugye a rendszerbe, elfogadják, utána indul a 30 nap. A postának is kell pár nap, hogy kivigye. Ha ennyire sürgős, miért nem adtad be ügyfélkapun, ott azonnal beérkezik, nem kell Mancikának iktatni, meg nyitogatni a borítékot, beolvasni az adatokat a rendszerbe stb., amivel megy az idő.

És kérted bankszámlára a pénzt, ami ugye így átmenne pár óra alatt, nem kéne a Karcsi postást várni.


Használd legközelebb a netet ilyesmire meg a bankodat, gyorsabb is lesz, meg olcsóbb is a többi adófizetőnek, ha nem a postára bízod ezt az ügyet.

2016. máj. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó, hogy mennyire sürgős, mert ha az lenne, akkor evidens, hogy ügyfélkapun keresztül juttatom el! Akkor várok tovább.
2016. máj. 19. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom (nem biztos, hogy jól, erre járóknak nem kell azonnal lehúzni :D) hogy 30 munkanap van megadva, azon belül utalnak. Ráadásul közben volt Pünkösd is, úgyhogy még csak várj egy kicsit :-)
2016. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 könyvelő1 ***** válasza:
Ha hibátlan volt a bevallásod, nincs tartozásod, jelölted, hogy az összeget visszakéred, akkor a NAV 30 (naptári) napon belül utalja vissza a túlfizetésed. 30 napon túl fizet késedelmi kamatot a NAV. Az, hogy a posta mennyi idő alatt viszi ki, nincs benne a határidőben.
2016. máj. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!