Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gépjárműadó befizetést, hogy...

Gépjárműadó befizetést, hogy kell kivitelezni?

Figyelt kérdés

Befizettük időben a gépjárműadót a gépjárművemre, a kocsi tulajdona én vagyok az üzembentartó viszont édesanyám. A talált számlaszámra elutaltuk a megadott összeget de mivel 2021 től nem az önkormányzat hanem a NAV kezeli az gépjárműadót így valami probléma ütközhetett a rendszerben. Kaptunk egy levelet túlfizetésről így viszont nem tudom, hogy akkor az valós és be kellett volna fizetni a NAV felé a tartozást de azóta tőlük levelet nem kaptunk sem én sem az édesanyám. Mi lehet ilyenkor a teendő?


Szóval jelenleg túlfizetésről kaptunk levelet de más levelet azóta nem kaptunk. Nem tudom, hogy releváns-e de jelenleg a pandémia miatt nincs érvényes vizsga a gépjárművön. Mit tudnék tenni? Mikor lekérdezem az információkat nem kapok semmi adatot arról, hogy lenne tartozásom. Várjak addig ameddig a NAV kiküldi a levelet a nagyobb tartozásról?



2021. okt. 29. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:

NAV gyakori kérdések:


" Mi a teendőm, ha az önkormányzatnál a gépjárműadóban túlfizetésem van? Figyelembe veszi ezt a NAV?


Nem. Ha Önnek az önkormányzathoz befizetett adóból visszajár, akkor azt nem a NAV, hanem az önkormányzati adóhatóság téríti vissza.


A visszatérítéshez kérelmet kell benyújtani az önkormányzati adóhatósághoz."


Az üzembentartónak vetik ki a gépjárműadót, tehát Anyukánál kell keresni a NAV-féle tartozást.

2021. okt. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ide beléptek annak az ügyfélkapujával akié a kocsi, lekértek egy adófolyószámlát és látszani fog, hogy a gépjárműadón mínusz van. Na azt az összeget elutaljátok és akkor nincs gond. Az önkormányzatnál lévő túlfizetéshez meg vagy bemegy személyesen az illető kikérni a pénzt vagy e-önkormányzat portálon ügyfélkapun belépve elektronikus kérelmet kell beadni és ott visszakérni a túlfizetést, de át is lehet vezettetni más adónemre, pl ingatlanadóra.

2021. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és míg az önkormi kétszer küldött csekket, egyszer márciusban, egyszer meg szeptemberben, addig a kedves NAV csak egyszer küldött, márciusban. Aztán ha elfelejtetted a szeptemberit, akkor jön a késedelmi pótlék. Szerintem 10-ből 8 autós így járt.
2021. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért kellett volna egyösszegben befizetni az egész évre.
2021. okt. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A kérdéssel kapcsolatban született egy átfogó tartalmunk, ami segítség lehet a számodra.


Az erre vonatkozó rész:


"Mi a teendő abban az esetben, ha kicsúsztál a határidőből?

Az átszervezéssel néhányan azzal szembesülhettek, hogy nem kaptak határozatot a NAV-tól a gépjárműadó kivetéséről és a befizetési csekkek is elkerülték őket, így nem tudták azt befizetni, vagy emiatt csak szimplán megfeledkeztek a határidőkről. Ha te is elfelejtetted időben befizetni, akkor a késedelmi pótlékkal együtt kell rendezned az elmaradást."


A teljes cikket érdemes elolvasnod:

[link]

2021. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ergo azt a kőkemény 40 forint késedelmi pótlékot, ami nekem van, nyugodtan le is tojhatom...
2021. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!