Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelőnek, adószakértőnek...

Könyvelőnek, adószakértőnek érdemes elmondani hogy másfél évi adot csaltunk, s kérdezni, mit javasol ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
2021. nov. 4. 15:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp, csak akkor adocsalas ha a nav megfog, ne ertsd felre... ha nem fog meg es ugymond a konyvelod rajon hogy hibat kovettetek el akkor azt lehet rendezni es minimalis buntetokamatot kell csak fizetni
2021. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Nem pontosan igy értettem. Eddig nem volt se könyvelő se vállalkozás csak engedély nélküli adócsalás. Mostanra összeadócsaltam annyi pénzt, hogy érdemes lenne tisztára mosni magam mielött a nav észrevesz mert gondolom úgy már rosszabb pozició. És ebből a helyzetből első lépés egy könyvelő vagy adószakértő hogy pontosan mit javasol. Ők nem lennének felelősek, hisz csak most kerülnek képbe s az lenne a téma innentől hogy mit érdemes tenni a legalitás felé.
2021. nov. 4. 15:37
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Én könyvelőként mondom neked, hogy az az ügyfél, aki nem őszinte velem, az nem is marad meg sokáig. Ha nem mondja el őszintén a sztorit, akkor én nem tudok úgy segíteni, hogy a legjobban jöjjön ki belőle. Plusz bizalmi szakma, sokkal rosszabb ha én jövök rá a dolgokra.
2021. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Az fel se merült bennem hogy hazudjak annak akitől segítséget kérek. A kérdés az hogy ez mennyire vesztes reményvesztett pozíció? Egyik lehetőség hogy mindent elmondok egy könyvelőnek s kérdezem innen hogyan hova merre, a másik hogy nem szólok senkinek hanem lopok csalók hazudok s bízok a megbocsájtó istenben és hogy más nem vesz észre. Félreértés ne essék nem loptam meg se céget se magánszemélyt, nemhazudtam senkinek csak az államnak nekik is csak a Navon keresztül.
2021. nov. 4. 16:09
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Erre így nem tudok egzakt választ adni. Lehet, hogy simán tisztára lehet mosni azt a pénzt, lehet, hogy nem. Amíg nem ismerjük a részleteket, sok okosat nem is lehet mondani rá.
2021. nov. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Igazából csak arról van szó hogy nem vallottam be kétmillió forint jövedelmet 2 év alatt s a tevékenységhez vállalkozói engedélyt kellett volna kiváltani.

Vagy ez kevés információ? Más bűncselekmény szabálysértés nem volt hacsak nem az hogy így ugye számlát se adtam iparűzési adót se fizettem. Illetve nem tudom felmerül e még valami amit tenni kell de semmi olyasmit nem tettem amit nem kellett volna (hacsak nem az engedély nélküli munka mint tett, de úgy értem nem vettem el senkitől semmit csak nem fizettem az államnak és nem kértem engedélyt, szoval csak annyi van hogy olyasmiket nem tettem meg amiket kellett volna...

2021. nov. 4. 16:21
 7/50 anonim ***** válasza:

Ha a nav derít erre fényt, akkor kb ez az eljárás lenne:


- 2 évre vonatkozó adók és bérjárulékok megfizetése

- nyereség/osztalékadó megfizetése

- iparázési adó megfizetése

- a fentiek késedelmi kamatainak megfizetése

- az adóhátralék 50%-nak bírságként való megfizetése


Szóval nagyjából lehet be sem takarná a 2 millió forint ezt a manővert.


Ha te állsz neki most fehéríteni, akkor egy okos könyvelővel meg lehet oldani. Ha mindenképp ki akarod fehéríteni ezt a pénzt persze.

2021. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
És tippet tudsz írni mégis mi ez a gyakorlatban? Gondolom nem az hogy visszamenőleg katas leszek S befizetek 24*25 ezer forintot azaz kb egyéneknek együtt kb háromnegyed milliót...
2021. nov. 4. 17:00
 9/50 A kérdező kommentje:
*egyébekkel együtt
2021. nov. 4. 17:02
 10/50 A kérdező kommentje:
És nem fog úgy kezelni mint egy bűnözőt?
2021. nov. 4. 17:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!