Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóvisszatérítés: miért csak...

Adóvisszatérítés: miért csak a gyereket nevelő családoknak jár?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem sajnálom senkitől a pénzt. De a covid nem csak a gyerekes családokat érinti. Az, aki meddő, és emiatt nem lehet gyereke, plusz a covid miatt elveszítette a munkáját, az mit csináljon? Persze, legyen tartalék ilyen helyzetekre. Van, volt, egy részét feléltük, mert enni kellett. De miért van ez a megkülönböztetés? Miért csak a gyerekeseknek jár a visszatérítés? Nem csak nekik jönne jól...
2021. nov. 5. 14:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
32%

8: gondolom áert ragaszkodtok a fehér újszülötthöz :)

Ha megvan a tanfolyam áeg a többi, akkor ovis gyereket már kb azonnal ki lehet hozni. Tapasztalat.

2021. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem újszülötthöz ragaszkodunk, és ovis gyereket sem lehet azonnal elhozni. Végigmentünk rengeteg tortúrán már emiatt, több csoportban is benne vagyok, van olyan pár, aki több mint 3 éve vár gyerekre. De végülis nem ez a kérdés lényege :)
2021. nov. 5. 15:54
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

11: hagyd már békén szegényt, van elég baja a betegségével. Nem kell, hogy még egy ilyen fideszes csicskagyász is cseszegesse.


A kérdésre válaszolva: sajnos igaz, amíg nincs gyereke az embernek, addig a kormány számára gyakorlatilag láthatatlan. Ha potyogtat hármat, azzal meg toronyórát kap láncostul. Csok, csokhitel, zöldhitel, babaváró, adókedvezmény, adóvisszatérítés, nagyautótámogatás, jelzáloghitel-elengedés, diákhitel elengedés.


Most neked ez tűnt fel, mert lemaradsz pár százezerről, megértem, és jogos. De gondolj bele, hogy Valójában mindannyian, akik nem hozzuk a számokat (3gyerek), sok tízmilliókat bukunk folyamatosan.

2021. nov. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
13: igen, igazad van, sehogysem lett volna jó mindenkinek ez a visszatérítés, olyan úgysem lett volna, hogy mindenki kap valamennyit... álmodik a nyomor :D
2021. nov. 5. 16:36
 15/24 anonim ***** válasza:
15%
Sosem ikszeltem a fityiszre és nem is értek egyet a családtámogatásokkal de ok, leszűrted a lényeget :)
2021. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
49%
Választások jönnek, igyekeznek a gyerekes családok szavazatát megnyerni. Nem kell túlgondolni.
2021. nov. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
22%

Azért szerintem az egyértelmű, hogy a gyerekek több kiadással járnak. Gyerek nélkül sokkal mobilisabb is az ember (tapasztalatból tudom), ha elveszíted is a munkát, könnyebb újabb munkát találni, mint gyerekek mellett.

Az országnak az az érdeke, hogy több gyerek szülessen, és nőjön úgy fel, hogy tanulásra, munkára vannak nevelve, ezért szerintem érthető, hogy a kormány a dolgozó családokat támogatja. Nemcsak te nem kapsz kérdező, mint gyermektelen, hanem azok a gyerekesek sem kapnak, akik segélyből élnek, mert ugye nincs mit visszaigényelniük.

Kívánom, hogy sikerüljön az örökbefogadás, kérdező, és szerintem akkor majd lehet, jobban megérted, mennyi többletkiadással jár a gyerek, és mért van szükség inkább a gyerekesek támogatására.

2021. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
73%
Igen, éveken át a gyerektelenek tartják el a munkájukkal a 3 gyerekeseket. De arról sose szól a fáma, hogy mi lesz ha én az adómból felnevelem sokgyerekesék 3-4 gyerekét, aztán az a 3-4 gyerek is vállal fejenként 3-4 gyereket, vagyis ők se fognak adózni lóxart se, de az én és mások adóján felnőttek, sőt valószínűleg az én adóm nélkül meg se születnek.
2021. dec. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, éveken át a gyerektelenek tartják el a munkájukkal a 3 gyerekeseket. "

Hát ez abszolút nem így van. Az szja egy részét lehet visszaigényelni a gyerekek számának függvényében. Aki dolgozik, mindenki adózik. Bár asszem be akarják vezetni a 25 év alattiak adómentességét. Na, akkor leszel bajban, mert akkor még őket is te tartod el! Hogy mi mindenre nem elég a te adód, lám mindenkit is el tudsz belőle tartani!

Komolyra fordítva a szót, ha nincs gyereked, akkor majd a nyugdíjaddal fogsz jobban járni, mint a gyerekesek, mert a Gyed, Gyes stb szolgálati időbe beszámít ugyan, de a nyugdíj összegét nem emeli, te viszont végig dolgozol, tehát magasabb nyugdíjra számíthatsz (meg persze ha dolgozol, a jövedelmed is több, mintha gyesre/gyedre mennél, meg táppénzre se kell menned a gyerek miatt).

2021. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem teljesen így van. Akár a teljes adót és teljes járulékot is vissza lehet igényelni sokgyerekesként, vagyis bruttó=nettó.
2021. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!