Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor csak december 31-én...

Ilyenkor csak december 31-én adhatom be a nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
December 30án tölti be a magzatom a 91. napot
2021. nov. 8. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Beadhatod előbb is, csak nehogy baj legyen. A nőgyógyásztól igazolást úgyis csak januárban kapsz.
2021. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Beadhatod előbb is. Ha esetleg baj történne, akkor max számíts rá, hogy vissza kell fizetni a visszatérítést.

Vagy kivárod az adóbevallás időszakát és akkor igényled majd vissza.

Én már most töltöm a 91. napot és valamikor december elején szándékozom beadni. Ha esetleg gond lenne (de nem lesz!), akkor max az időszakot kell módosítani, de ha úgy alakulna majd egyeztetek a NAV-val.

2021. nov. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen időszakot szeretnél módosítani, kettes? Betöltötted a 91. napot, visszakapod a 2021-es adódat, de max 809 ezret.
2021. nov. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nyilatkozaton meg kell jelölni mely időszakban jogosult az egyén a családi kedvezményre az év során (egyébként a jelentőségét nem értem). Ha nem jó véget érne sajnos egy terhesség, akkor ez az időszak értelemszerűen módosul függetlenül attól, hogy a visszatérítés már egy nap után is jár.

Nem tudom milyen jelentősége van ennek az időszak megadásnak és hogy foglalkoznak-e vele, ha úgy van, de én jobban szeretem tisztázni az ilyeneket. Csak erre utaltam. :)

2021. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok de ez nem teljesen világos. A betöltött 91. nap után ha ne adj isten történik valami a babával (denemfog) akkor vissza kell fizetni a visszakapott szja-t?
2021. nov. 8. 11:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaa igen, miután leírtam, már eszembe jutott.

Kérdező: nem, ha a 91. nap után történik bármi, a pénz ugyanúgy jár, mert annak a feltétele, hogy legalább 1 napig jogosult legyél adókedvezményre, és ezt a 91. napon teljesíted. Abban az esetben kell visszafizetni, ha most nyilatkozol, és a 91. nap előtt megy el a baba (denemfog).

2021. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, így már világos. Köszönöm :) arra esetleg még tudnál válaszolni, hogy ilyen esetben csak az adott hónapokra jár a visszafizetés vagy egész évre?
2021. nov. 8. 11:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Egész évre jár, így is, hogy december 30-án töltöd be.
2021. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!