Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jól csinálja a könyvelőm?

Jól csinálja a könyvelőm?

Figyelt kérdés

Régóta egyéni vállalkozó vagyok. Régebben én csináltam a könyvelésemet. Idén viszont megbíztam egy könyvelőt. Vannak dolgok, amiket nem igazán értek abban, amit csinál.


Például vannak olyan kiadások, amiket én egyéb kiadásnak könyvelnék el, ő viszont szemrebbenés nélkül beteszi az anyag-árubeszerzés oszlopba. Ilyen például a különböző nyomtatványok (számlatömb), pénztárgépszalagok vásárlásának értéke.


A másik, amit én eddig mindig másként csináltam (és most is így olvasom a neten), hogy melyik tételt milyen dátummal vezetek be a pénztárkönyvbe. Én eddig úgy tudtam, hogy minden számlát, bevételt a tényleges kifizetés napjával kell feltüntetni a pénztárkönyvben. Erre ő azt mondja, hogy nem úgy kell, mert minden tételt azzal a nappal kell, ami a számlán van, mint teljesítés napja.


Tényleg rosszul csináltam eddig, vagy kifogtam egy "anti"könyvelőt?


2021. nov. 8. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

A számlatömb, pénztárszalag, stb, az valóban anyagköltség, az simán mehet oda. Ez jobb is neked így, mert csökkenti az iparűzési adó alapját valszeg.


A dátumok kérdése érdekes. Az valóban igaz, hogy pénzforgalmi szemléletű az egyszeres könyvvitel, viszont pl a 60 napos szabály miatt sok kiegyenlítetlen számlát is le kell könyvelni. Vagy pl a külföldi számláknál is a felmerülés hónapjában kell bevallani, nem a pénzügyi teljesítéskor annak ellenére, hogy az elszámolásba, csak a pénzforgalmi teljesítéskor fog bekerülni. Szóval erre nem lehet így egyértelműt mondani.

2021. nov. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nálam azért elég egyszerű a helyzet. Áfa mentes, egyszemélyes mikrovállalkozó vagyok. Amikor a számlákat megkapom, akkor kiegyenlítem. Nekem mindenki rögtön fizet kp vagy kártyával.


A könyvelővel kapcsolatban több ellenérzésem is van. Elég gáz szerintem, hogy szeptemberben nekem kellett kérdezni, hogy iparűzési előleget nem kell fizetni esetleg? Október elején szintén kérdeztem, hogy szja előleget nem kell fizetni? Aztán kiszámolta, de csak azt, amit a kivét után kell fizetni, a vállalkozás nyeresége utánit már nem csinálta.

Ezeket tényleg nekem kell számon tartani, vagy lelkiismeretes (normális) könyvelő ezeket maga mondja el az ügyfélnek?

2021. nov. 9. 10:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem szeretek kolléga ellen beszélni, meg úgy, hogy az ő verzióját nem hallottam, de azok amiket leírtál valóban alapdolgoknak kellenének lenni. Nálunk legalábbis alap, hogy a fizetendő adókról időben értesítjük az ügyfelet. A könyvelés egy bizalmi szakma, ha neked esetlegesen megingott a bizalmad felé szakmailag, akkor válts könyvelőt. Itt az év vége, az a legjobb időpont erre egyébként.
2021. nov. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. nov. 10. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!