Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németországban dolgozom...

Németországban dolgozom minimálbérért az adóbevallást el tudom magamnak készíteni, vagy segítenek az adóhivatalban, mint itthon vagy kizárólag minimum 50 euróért csinálja meg egy könyvelő?

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ponosan nem tudom, hogy miért/miért nem, de Németországban nem kell adóbevallást készíteni. Pontosabban kell, ha akarsz valamit visszaigényelni, meg nem tudom, van pár különleges eset, de ha simán alkalmazott vagy mindenféle csavar nélkül, akkor nem kell vele foglalkoznod.
2018. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De szép lenne!


Nekem egy ismerősömet pont ezért bűntették meg most visszamenőleg, mert nem készített adóbevallást!

2018. jan. 23. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:

De kell, csak 3-4 évig visszamenőleg benyújtható! Enyhébb a rendszer.


Meg tudod csinálni, keress rá hogy Elster.

Ha nem megy, akkor van egy jó progi, bár fizetős: Lohnsteuer kompakt, amivel nagyon egyszerűen elkészítheted magadnak. 15 euróba kerül.


Az ingázás költségeiből kapsz vissza és minimálbéresként a soli-t is teljesen visszakapod. Többszáz eurót is visszaigényelhetsz normál esetben.


A munkakeresés (mappa, intejrúkra eljutás, stb.) költségeit is visszakapod, ha van számlád, stb.

2018. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy jártas a könyvelésben, akkor mindenképp keress fel egy adótanácsadót! Megkérik az adóbevallás árát, de minden lehetséges visszaigénylést ismernek és érvényesítenek, így többet kaphatsz vissza. Mellesleg az adótanácsadó költségét, a következő évi adóbevallásodban szintén elszámolhatod levonható költségként.
2018. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem kell adóbevallást csinálni, ha

1.) kizárólag alkalmazotti fizetésed volt

2.) nem vettél igénybe kedvezményt, mint házastársi 3/5 adókategória

3.) nem vagy vállalkozó (Gewerbe)


plusz a Finanzamt nem szólított föl adóbevallás leadására. Tehát ha a fenti kategóriákra egy igen is van, kell adóbevallást. Ettől függetlenül bármikor leadhatsz, ha neked megéri, mert olyan kiadásaid voltak (orvos, hazautak, nagyobb beszerzések, oktatás a munkával kapcsolatban, költözés, stb).


Az adóhivatal biztos hogy nem fog segíteni a kitöltésben, mert ellenérdekelt. Ha egy adótanácsadóhoz vagy Lohnsteuerhilfe-hez fordulsz, nekik szakmai felelősségbiztosításuk van, ha a téves tanácsadásért téged kár ért. Ha az adóhivatalnok ad tanácsot és kiderül, hogy lehetett volna máshogy is, ami neked előnyösebb lett volna akkor ki a felelős? Ő biztos nem, mert ő az államot képviseli. Amit elmond, hogy hol és hogyan tudod a kötelezettségedet teljesíteni és hogy kell-e.

Üdv

TAXNET Kft.

2018. okt. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kizárólag alkalmazotti fizetésem volt


Nem vettem igénybe kedvezményt, mint házastársi 3/5 adókategória meg semmilyen kedvezményt


Nem vagyok vállalkozó se

2018. okt. 21. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell leadnod. Ha mégis valamiért szeretnék, hogy add le (mert például a munkaadódat ellenőrzik és bizonyítékot szeretnének indirekt) akkor van olyan, hogy felkérnek. Egy levélben kb. 2-3 hónapos határidővel.

Azaz légy nyugodt, ott olyan nincs, hogy egyszer csak rád szabnak bírságot. Akiknél így van, azoknál vagy nem ott laknak, ahová be vannak jelentve és nem kapják meg a leveleket. Ezért küldenek 2-3 felszólítást, utána az adóhivatal becsül egy adóbevallást - ami mindig több, mintha Te csinálnád, és utána behajtja. Ha van bármilyen német bankszámla, azt megtalálja. Vannak, akik ilyenkor látják, hogy hát ez meg mi? De ennek van előzménye...

2018. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!