Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemély adózása...

Adószámos magánszemély adózása bonyolult?

Figyelt kérdés
Szeretnék adószámot igényelni, ezerrel keresek egy könyvelőt, de valahogy nem jön össze. Nagyon bonyolult? A navban adnak vajon felvilágosítást?

2021. nov. 9. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy adószámos magánszemélyként mit akarsz csinálni meg kinek. Vannak egyszerűbb és bonyolultabb esetek is. A NAV-nál adnak felvilágosítást, viszont évtizedes tapasztalatból mondom, hogy kb ahány ügyintéző, annyiféle választ fogsz kapni. Ráadásul bármit mondanak, felelősséget nem vállalnak utána, szóval később nem védekezhetsz azzal, hogy az XY hivatalnok mondta, hogy így csináljam.
2021. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kézműves termékeket adnék el, megrendelésre készíteném. Annyi keresetem nem lesz sajnos hogy vállalkozóként csináljam, csak pár ezer ft havonta.
2021. nov. 9. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyes válaszolót meg tudom erősíteni. Adószámos msz voltam évekig, NAV-os kollega azzal jött, hogy menjek könyvelőhöz 😂 a pártízezres bevételemet költsem könyvelőre, na persze.

Amúgy nem nehéz az adózása: ha kifizetőnek (pl. cég, egyéni vállalkozó) adsz ki számlát, akkor az adóelőleget ő állapítja meg és fizeti meg utánad. Ezért nem szokták szeretni az adószámos mszeket, mert munka van vele.


De ha a termékeidet sima halandóknak, vagyis magánszemélyeknek adod el, akkor Te magad számolod ki és fizeted az adót.

Költségelszámolás lehet tételes vagy bevétel-10%, utána a femmaradó összegből kell egy 15 %-os SZJA-t meg 15,5 %-os Szochót befizetni.

Adóbevallást készít a NAV és azt neked majd módosítanod kell. Nem bonyolult amúgy.

2021. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3: nem bonyolult annak, aki már csinálta :). De mondjuk vannak sokan, akiknek az általános iskolás matek is problémát okoz.
2021. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utána néztem a százalékoknak, a számolásnak, csak jó lenne ha ezeket egy hozzáértő is megnézné, ne élesben derüljön ki a probléma
2021. nov. 9. 20:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, Kérdező. Az ne tartson vissza, volt, hogy élesben rontottam el, már jött is a NAV-tól értesítés és a javításra van türelmi idő a javításra. Általános tanúlság, hogy ha az adó jól van számolva és befizetve, akkor az adminisztrációs hibákat nem veszik szigorúan.
2021. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha nem vagy biztos magadban, akkor párezer forintért érdemes lehet igénybe venni egy könyvelő tanácsadását.
2021. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Sikerült találni?
2021. nov. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még nem. Akiknek írtam, azok elfoglaltak, ismerősi körben meg senki sem ismer jó könyvelőt. Na de nem adon fel, próbálkozom még :-D
2021. nov. 13. 09:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Plusz azt tapasztalom, hogy a könyvelő kollégák nem szívesen foglalkoznak adószámos magánszemélyekkel, őstermelőkkel, alapítványokkal, egyesületekkel, stb.
2021. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!