Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mivel 2020.07.01-el a 10%...

Mivel 2020.07.01-el a 10% nyugdíjjárulék beolvadt a 18,5% Tb járulékba a munkavállalót terhelő adókat illetően, így akkor már a betegszabadság esetében sem vonják? Csak a 15% Szja terheli a betegszabit?

Figyelt kérdés

2021. nov. 9. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy vonnak tb-t is a betegszabiból.
2021. nov. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor összesen mik terhelik?


Alapból a bruttó jövedelem 70% a jár, és akkor még ebből le van vonva a 15% szja, a 18,5% tb meg a 10% nyugdíjjárulék? Vagy hogy?

2021. nov. 9. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Fent írtad, hogy nincs már 10% nyugdíjjárulék, akkor miért akarod azt is levonni. A bruttó béred 70%-ból vonnak 15+18,5%-ot.
2021. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A járulék ugyanannyi mint előtte, csak egyben vonják le. Régen 10+3+4+1,5 volt, most meg egyben 18,5%. 18,5%+15% SZJA-t vonnak, összesen 33,5%-kot. Ez csak a betegszabira vonatkozik, a táppénzből nem vonnak járulékot csak SZJA-t.
2021. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ahham, akkor már világos! Köszönöm szépen!
2021. nov. 9. 21:27
 6/10 anonim ***** válasza:
A nyugdíjjárulék beolvasztása csak azért volt, hogy később ne lehessen számon kérni majd a kúrmánytól, hogy miért nincs nyugdíjad... merthogy nem lesz, az biztos.
2021. nov. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"A nyugdíjjárulék beolvasztása csak azért volt, hogy később ne lehessen számon kérni majd a kúrmánytól, hogy miért nincs nyugdíjad... merthogy nem lesz, az biztos."


A családtámogatási pénzek egyrészénél még ugyanúgy vonják, szóval létezik. Pl: Ha valaki CSED-et kap (csecsemőt illeti meg).

Továbbá a pontos dátumot nem tudom (de tanították :D) asszem 2019-től van olyan lehetőség, hogy megállapodást lehet kötni a nyugdíjjfolyósítóval, a hiányzó "szolgálati idő" utólagos befizetésére, megváltására, és akkor amikor eléri valaki a jogosultsági időt, ugyanúgy kap nyugdíjjat.


De mivel nem vagyok perfekt szakértő, csak bérügyből tanították így azt pontosan nem tudom, hogy a törvényi minimumra van e csak lehetőség megállapodni, vagy akár túlfizetve is a magasabb nyugdíj érdekében.


Egyébént is ez az egész témakör az utóbbi években eléggé "forró téma" ezalatt azt értem, hogy szinte negyedévente komoly változtatások vannak. Jelentős reform zajlik.

A bérügyoktató szerint 2025-re lesz majd igazán látványos ezeknek az eredménye. Nem vagyok egyébként jó ebből én sem, de amióta elkezdtem a tanfolyamot (jelenleg aktuális lesz egy pótvizsga a jövőben), azóta ha másra nem is de arra jó volt, hogy jobban megértsem mekkora kavarás megy, és hogy mennyire próbálnak megfelelni mindenkinek amennyire mód van rá, de úgy, hogy közbe azért az adósságok se növekedjenek és ne kelljen eladni bizonyos témákban politikailag a "döntési jogot"...


Komplex dolgok ezek...

2021. nov. 11. 09:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Vagyis GYED, nem csed na (mondom, hogy megbuktam belőle :D)
2021. nov. 11. 09:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg látszik, hogy nem érted, mert teljesen különböző dolgokról beszélsz :)
2021. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy túlvállaltam magam az utóbbi évben.


Meló mellett 4 okj-t végzek párhuzamosan.

Mert 2022.12.31 ig van erre módom egy esetleges "europass" ért, ha esetleg úgy alakulna, hogy "menni kell" innen.


Az egyes tanfolyamok színvonalát meg hagyjuk is.


A vizsgánál is 60 perc alatt kicsit sokat és túl precízen várnak el, de még ez se lenne gáz, ha nem seggfejkednének közben, hogy 15 percenkén elvonják a figyelmed a feladatlapról amibe már belemélyedtél.

2021. nov. 11. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!