Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez évben 3 hónapig voltam...

Ez évben 3 hónapig voltam állítólagos "napi" bejelentéssel.Tehát naponta jelentettek be, ha bejelentettek.Ezt hol tudom ellenőrizni, illetve erre tb-t is fizettek vagy nyugdíjjárulékot? Vagy ez sehova sem számít?

Figyelt kérdés

Sajnos, mint munkavállalót, eléggé kihasználtak így. Kénytelen voltam elvállalni, mert dolgozni akartam. Azt mondták, munkakezdéstől 1 hónapig így, "napi bejelentéssel" jelentenek be, utána meg rendesen.


Az 1 hónapból..lett 3 hónap, hiába jeleztem nekik, többször, hogy adjanak már munkaszerződést, ahogy megbeszéltük...de csak húzták halasztották. 3 hónap múlva bejelentettek, 4 órás munkaidős munkaszerződésre.


Most ez az első 3 hónapommal mi van? Mi számít, mi nem számít?


(érdekességképp megemlítem,a 4 órás munkaidős bejelentésem is csak 3 hónapig tartott, utána megint egy másik céghez jelentettek be a tudtom nélkül).Ügyfélkapun megnéztem.


A gyomrom felfordul ezektől a cégektől.



2020. okt. 15. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Tb-ét neked kellett volna fizetni, havi 7710 ft. Alkalmival havi 15 napot lehet dolgozni egy helyen.

Egyszer 1 napot dolgoztam így, elvileg bejelentettek, papírt kaptam, de nem látom az ügyfélkapun a biztosítási jogviszonyok között, viszont nem tudom, hogy látni kellene-e.

2020. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre az időszakra nincs biztosítási jogviszony, a nyugdíjba se számít tudtommal. TB-t magad után be kell fizetni, mert alkalmira az se jár. 15 napot lehet így dolgozni 1 helyen/hó, és max évi 90 napot.
2020. okt. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért nem látod a biztosítási jogviszonyok bejelentése között, mert az egyszerűsített foglalkoztatás nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt, éppen ezért is kell magad után fizetni erre az időszakra az egészségügyi szolgáltatási járulékot (TB). A biztosítottaknak nem kell, mert a bérükből kötelezően levonják, mint közteher azt a járulékot, ami kiváltja az eü. szolg. járulékot.


Attól a naptól kezdve, hogy munkaviszonyba léptél a céggel, biztosítottnak számítasz egészen addig, amíg munkaviszonyban állsz velük. Erre az időszakra nem kell magad után fizetned az eü. szolg. járulékot, mert a béredből kötelezően vonják (más néven).


Nem véletlenül kölcsönzött munkaerő vagy? Ugyanis az írásos "hozzájárulásod" nélkül nem jelentgethetnének be ide-oda, ahova csak akarnak?

2020. okt. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!