Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Garázs kiadásra is azok a...

Garázs kiadásra is azok a szabályok vonatkoznak, mint a lakás kiadásra?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy garázst nem tudok magánszemélyként bérbe adni csak vállalkozóként. Garázs bérbeadásnak milyen adó vonzatai vannak (a lakáskiadással tisztában vagyok)? Teljes munkaidős alkalmazott vagyok, ha ez számít.
2021. nov. 16. 15:31
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és még kérdésem, hogy van e korlát, hogy hány garázst adhatok ki.

Köszönöm előre is!

2021. nov. 16. 15:33
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igyanaz. De jól olvastad igen. Nincs korlát.
2021. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok az analfabéta, de ezt nem tudom értelmezni... A "nincs korlátot" értem egyedül.
2021. nov. 16. 15:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen ugyanaz mint a lakáskiadás. Pont az általad írtak miatt. Jól olvastad, hogy ahhoz már kell adószám.
2021. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. nov. 16. 16:19
 6/7 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne, hogy SZJA mellett szociális hozzájárulási adót is fizetni kell? Ha igen annak mi az adóalapja (ott is a 10% költség elszámolható?)
2021. nov. 17. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, itt is csak szja van.
2021. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!