Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélyként,...

Adószámos magánszemélyként, amit negyedévente be kell fizetni, az technikailag hogy történik? Átutalom a NAV számlájára, és kész? Megjegyzésbe kell írni valamit?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen

1. ) vagy átutalással fizetsz a megfelelő számlaszámra, közleménybe ilyen esetbe adószám (alap esetbe ha nincs adószám, általánosságba, akkor adóazonosító jel, mert ez/ezek alapján azonosítanak be, és könyvelik a te adószámládra)

2.) NAV EFER online VPOS terminálos fizetés bankkártyával, ilyen esetbe amikor felveszem a fizetési számlaszámot, meg a fizetőt, én az "ügyleírás" rovatba akkor is oda biggyesztem (magánszemélyként az adóazonosító jelmet), adószámot

2021. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha nem számlázok magánszemélynek, csak cégnek, azaz ők fizetik be helyettem az adót és mindent, akkor nekem semmit nem kell lényegében, csak az év végi adóbevallást?
2021. nov. 16. 21:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen elvileg, ugyanúgy igazolást is kellene kapnod róla jövő január 31-ig

Ilyenkor a kiállított számla alapján tulajdonképpen ugyanúgy számejtik a jövedelmed, mintha rendes melós lennél

2021. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát a negyedévessel csak akkor kell törődnöm, ha az adott negyedévben adtam olyan számlát, amit nem számfejtenek? És előleg is beszámít?
2021. nov. 17. 00:38
 5/9 anonim ***** válasza:

7. Önálló tevékenység jövedelméhez beírod összesítve a saját magad által kiszámlázott "önállóan befizetett előleges" összeget is, meg a cég általi számfejtett előleges összeget is, mellette levő rublika a költség (vagy jelölöd h 10% ktg-hányaddal számoljon, nem tudom miről nyilatkoztál)

65.-ös sorba majd beírod a levont adóelőleget amit levont a cég

a saját magad által befizetettet meg beírod negyedévenkénti bontásba meg összesítve is az "adózó által befizetetett összeg" sorokba megfelelően

2021. nov. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez az év végi adóbevallás. Köszönöm, hogy leírtad, de asszem félreértettél, nem adóelőlegre gondoltam, hanem ha egy cég nekem előleget fizet valamiért.
2021. nov. 17. 01:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, értem már a kérdést bocsi, hirtelen nem tudtam mi van :)

Előleg is beszámít? :)

Minden befizetés előleg amit idén fizetsz :) SZJA-bevallásnál évközbe adólelőleg-fizetés van, és majd éves elszámoláskor jövő év májús 20-ig benyújtandóan van az adóelszámolás :) Mivel az SZJA egy éves elszámolású adónem.

A cégnek adott számlából őáltaluk levont összeg is adóelőleg, meg a saját magad által befizetett negyedévenkénti összeg is adóelőleg (csak igen, zavaró hogy két külön sorba kell feltűntetni a cég által levontat meg a saját magad által befizetettet is, de azt az összes leszámlázott összegeként együtt kell kezelni, de majd a jövő évi bevalláskor fog eldőlni hogy s mint. Ha pontosan fizettél előleget, meg a cég is pontosan vonta le, akkor nullán leszel és nem kell csinálni majd semmit, ha kevesebb lett az adólelőleg levonás és/vagy befizetés, akkor értelemszerűen kifizeted a fennmaradó részt, ha több lett a levont és/vagy magad által befizetett előleg mint maga a kiszámított bevallás által kihozott adó, akkor meg vissza igényled a többletet)

2021. nov. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, előleg... Hát az előleg elszámolására külön számviteli szabályok vannak, erről várjuk meg egy mindennaposabban gyakorlott szakmabeli válaszát :) én hülyeséget nem akarok mondani.
2021. nov. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem frissítettem az oldalt, azért csúszott a szájbarágós adóelőleg-válaszom a tied után bocsi
2021. nov. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!