Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magyarországon, hány FT alatt...

Magyarországon, hány FT alatt nem kell adózni?

Figyelt kérdés
Vagy itt minden után kell?

2021. nov. 19. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Csak a katolikusoknál kell, a protestánsoknál úrvacsora van.
2021. nov. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Áldozni? :)


Vagy adózni? -> SZJA? Más adónem is van...


Életkortól, összegtől függetlenül SZJA köteles bevétel/jövedelem után fizetni kell SZJA-t.

Azt, hogy mi adóköteles, vagy adómentes, az SZJA törvény tartalmazza.

2021. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Hat ha a mennybe akarsz kerulni akkor minden sikkasztott forint utan kell
2021. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Én három milla fölött szoktam egy kecskét a Belzebubnak, de személyenként eltér.
2021. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
3: A sikkasztott összeg hány százalékát kell leadni, ha biztos mennybe akarok jutni?
2021. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

3. Vagyok,

5os, Istenre kell bizni a kerdest, megkerded hangosan hogy x penz utan kelle adozz, utana penzfeldobassal donteni arrol hogy igen vagy nem, utana az ado mértékét is kotelezoen penzfeldobassal kell eldonteni es mindig istenre bizni. Ra lehet nala kerdezni hogy biztos igy gondolja-e es tetszes szerint ismetelni a folyamatot. Isten nagyon szeszelyes a témában lehetseges hogy jo kedveben kapod el es lehet hogy nem

2021. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Adózni!!! Nem vettem észre, hogy ilyen szépen kijavította😂😂
2021. nov. 19. 20:20
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Bevallásba minden FT-ot be kell írni.

Sőt! Adóbevallást nulla FT jövedelem esetén is kell készíteni. Azaz még a nulla FT-ot is bele kell írni. ...és ez még csak az SZJA!

Van még néhány tucat egyéb adó is.

2021. nov. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt! Adóbevallást nulla FT jövedelem esetén is kell készíteni."


Állandóan jöttök ezzel a baromsággal.


Csak akkor készítünk SZJA bevallást, ha adóköteles, vagy bevallásköteles bevételre/jövedelemre tettünk szert.


Nincs "nullás" bevallási kényszer a magánszemélyek esetén! Nem is volt soha!


Munkáltatónak/kifizetőnek/foglalkoztatónak lehet nullás bevallása.


Magánszemélytől még akkor kérhet a NAV nullás bevallást, ha nullás igazolásra van szüksége az adóhatóságtól, mert ilyenkor 5 évre visszamenőleg teljeskörűnek kell lennie az SZJA bevallásnak, csak akkor adják ki. De ha Te soha az életedben nem kérsz nullás igazolást a NAV-tól, és soha életedben nincs adóköteles jövedelmed, akkor bevallásod sem igen lesz hozzá.


Tehát a NAV által kötelezően kért nullás bevallás azt szolgálja, hogy teljeskörű legyen az adat a nullás igazolás kiadásához. Ez annyit jelent, azt akarja tudni a NAV, hogy tényleg nem volt az igazolás kiadását megelőző 5 évben olyan éved, amikor kötelezettséged keletkezett volna, de Te azért, hogy nullás igazolást tudj szerezni az adóhatóságtól, nem vallottad be, pedig kellett volna. Na ezért kérik, nem pedig azért, mert egyébként is be kellett volna vallanod a semmit. Ilyenkor kérnek "nullás bevallást", ha kell 5 évre visszamenőleg is.

A semmit és az adómentes jövedelmeket nem kell bevallani.

2021. nov. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez ennyire gyakori hülyeség itt? Én most láttam először, el is bizonytalanodtam, hogy valami új törvényről van-e szó, amiről nem hallottam...
2021. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!