Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyáron munkahelyet váltottam,...

Nyáron munkahelyet váltottam, ami most megszűnt. A munkáltatómnak akkor leadtam a rózsaszín kis könyvemet, és abba voltak a korábbi /2000-től/ munkáltatóim bejegyzései. Hová tette? (jó kérdés...)

Figyelt kérdés
Mikor megszűnt a munkaviszonyom, "mostani" munkáltatóm kiállított egy újat, amiben csak az ő bejegyzése szerepel, hogy mettől-meddig voltam ott. Kértem, hogy adja vissza, de azt mondja, hogy nem adtam le. Én meg hiába erősködöm, hogy leadtam, és itt kell lennie.... Most mit tegyek? Milyen kár ért?
2021. nov. 21. 05:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Táppénz igény esetén lehet érdekes, a táppénz %-os mértékénél, hogy mennyi folyamatosan biztosításban töltött időd van.

60 % a táppénz mértéke, ha van legalább 730 napod, 50 % a mértéke, ha nincs meg.

Viszont ezt mással is tudod igazolni, nem csak a tb. kiskönnyvel.


Ha a mostani jogviszonyod fennállt volna legalább 730 napig, akkor a nem található "előzményeknek" nem lenne jelentősége.

2021. nov. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Vissza kell menni az összes régi helyre kikérni, mert nyugdíjnál majd szívás lesz!
2021. nov. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
2, semmi köze a nyugdíjhoz.
2021. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

De igen van köze az nyugdíjhoz. Viszont nincs nagy gáz, ha van ügyfelkapud, ott 2000 - től már látható, milyen cégeknél voltál bejelentve.


Ha nincs ügyfélkapud, csináltass, okmányirodaban pár perc alatt lehet.

2021. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem, nincs köze hozzá. Semmi másra nem való, mint arra, ha nem kifizetőhelytől kifizetőhelyhez mész, igazold a folyamtos illetve a két éven belüli jogviszonyt ellátáshoz.

Évek óta nem kérik nyugdíj megállapításához.

2021. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért van köze hozzá, mert az ügyfelkapun a 2000 év előtti munkaviszony nem látszik. Sokszor a nyugdíjfolyosito sem látja, ha te dolgoztál egy cégnél mondjuk 1990-ben. A kiskonyvben viszont ott a pecsét, aláírás.


En konkrétan 3 évet tudtam a kiskonyvvel igazolni, mert a Nyufig nem látta azt mondta a 3 évemet, a cég pedig már régóta megszunt.


Úgyhogy de igen, van köze hozzá.


Viszont a kérdezőnel 2000 év óta van munkaviszony, nála valóban nem számít, mert azt már látja az ügyfelkapu.

2021. nov. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6, heti szinten adok be nyugdíjigénylést.

CSak akkor kell igazolni, ha az onyf nem látja. Évek óta nem találkoztam ilyen esettel. Ha mégis előfordulna, egy munkaszerződés vagy bármi tökéletesen megfelel.

2021. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

30 évvel ezelőtti munkaszerződésem nincs meg. Viszont a meg barna színű tb kiskonyvem alapján elfogadtak.


Szóval jobb, ha tudod. Nem mindneki őriz, vagy talál meg otthon 30 évnél régebbi munkaszerzodest. Mázli, hogy nekem pld a kiskonyvem megvolt.


És nem köteletesdbol írtam amit írtam, csak hogy ilyen is van. Nekem 3 év múlt rajta konkrétan.

2021. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az onyf elég sok mindent nem lát, főleg a több évtizedes dolgokat nem. Anyunak sehogy se tudunk igazolni 2 nagyon régi munkahelyet, ahol évekig dolgozott,mert az onyf által megkuldott listán nincs rajta és semmilyen módon nem tudjuk igazolni, úgyhogy még dolgoznia kell, pedig már nem kene.
2021. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"30 évvel ezelőtti munkaszerződésem nincs meg."


Mivel akkor még nem kötöttek munkaszerződéseket, ezért nem is csodálom. Munkakönyv viszont létezett, azzal igazoltuk a munkaviszonyokat. A munkakönyveket 1992. évben vonták be/szüntették meg.


Ez idő körül tömeges és visszamenőleges adatszolgáltatásokat írtak elő a munkáltatók részére. Minden létező munkaviszonyról adatszolgáltatási kötelezettség volt, még azokról a dolgozókról is, akik már nem dolgoztak az adott cégnél.

Nyilván, ha egy cég addigra már megszűnt, az nem tudott adatot szolgáltatni visszamenőleg. De ez is csak akkor okoz problémát, ha a foglalkoztatás munkakönyvön kívül történt.


Ha nincs a kérelmezőnek igazolása a munkaviszonyról, mert mondjuk a munkakönyvben sem szerepelt (nem lehetetlen), és a tb. kiskönyvvel sem tudta igazolni, valamint a nyugdíjbiztosító sem talált a levéltárakban/iratokat őrző helyen vele kapcsolatban semmit, akkor azt a munkaviszonyt két tanú igazolhatta, akikkel akkor és ott együtt dolgozott.


Ha ezt sem tudta megoldani, akkor sajnos nem tudták figyelembe venni a nem igazolt időszakot.


"Azért van köze hozzá, mert az ügyfelkapun a 2000 év előtti munkaviszony nem látszik"


Nagyon sok esetben látszik. Én 1986-ban kezdtem dolgozni és látom ügyfélkapun ezt az időszakot is. Az előtte lévőket nem, de a NYUFIG rendelkezik azokkal az adatokkal is, mert kértem adategyeztetést, ha nem tudnának róla, akkor még találok 2 emberkét tanúnak, akik ezt igazolni tudják. De nem volt rá szükség. A fenti tömeges adatszolgáltatásnak köszönhetően tudtak arról az időszakomról, amire már én is alig emlékszem, hogy mikor is volt. ;)


Tehát a válaszolónak bőven elég, ha a munkaviszonyok megszűnésekor kiadott munkáltatói igazolásokat megőrzi a nyugdíjhoz. Azért kell három példányban kiállítani (sokan nem is tudnak erről), mert egy marad a cégnél, egy a dolgozóé (például nyugdíjhoz igazolás), egyet pedig visz tovább a következő munkáltatóhoz.

2021. nov. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!