Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyáron munkahelyet váltottam,...

Nyáron munkahelyet váltottam, ami most megszűnt. A munkáltatómnak akkor leadtam a rózsaszín kis könyvemet, és abba voltak a korábbi /2000-től/ munkáltatóim bejegyzései. Hová tette? (jó kérdés...)

Figyelt kérdés
Mikor megszűnt a munkaviszonyom, "mostani" munkáltatóm kiállított egy újat, amiben csak az ő bejegyzése szerepel, hogy mettől-meddig voltam ott. Kértem, hogy adja vissza, de azt mondja, hogy nem adtam le. Én meg hiába erősködöm, hogy leadtam, és itt kell lennie.... Most mit tegyek? Milyen kár ért?
2021. nov. 21. 05:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Le lehet pontozgatni, de édesanyamnak több hónapba telt igazolni néhány időszakot, mert a kedves munkáltatók olyan ügyesen vezették! Ha nem járjuk be a cégeket, majdnem 5 éve ugrott volna! Mutasson róla papírt. Hogyan, ha behúzzák? Azt se tudták hova rakták a kiskönyvet, a szerződést és az orvosiját!
2021. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Mutasson róla papírt. Hogyan, ha behúzzák? "


Az átverés, munkáltatói trehányság megint más kérdés. Nyilván vannak olyan munkáltatók/foglalkoztatók, akik nem tesznek eleget az előírásoknak, ezért kárt okoznak a dolgozóiknak.


Ezért nem árt tisztában lenni alapvető dolgokkal.

Például azzal, hogy ha leszámolok egy munkahelyről, akkor a munkaviszony időszakáról kell, hogy állítsanak ki részemre munkáltatói igazolást. Ennél tökéletesebb igazolás nincs a nyugdíjhoz.

2021. nov. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!