Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van Szja tartozásom?

Miért van Szja tartozásom?

Figyelt kérdés
A Nav értesítést küldött, hogy szja tartozásom van 2021 01.01 - 2021 05.20-ig. Ezt nem értem, úgy tudom, május 20-ig az előző évi adóról adunk be bevallást. Akkor mi ez a dátum és a tartozás? Nekem (is) a munkáltatom készíti el és a megelőző években semmi probléma nem volt. Pontosan melyik időszakról nyújtunk be bevallást májusban? Lehetséges, hogy a munkáltató rontott el valamit? Én semmiképp nem szeretném befizetni, hiszen nekem levonták a fizetésemből. Kérem szépen a hozzáértők válaszát.

2021. dec. 2. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan honnan jött a levél? Postán, mailben? Tárhelyre?
2021. dec. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Tudtommal a munkáltató nem csinálja már meg a bevallást. Elképzelhető, hogy nem lett a tervezet módosítva, ami viszont tartozást mutatott.
2021. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tartozás valószonűleg az adóbevallasból maradt amit nem néztél meg (nyilván ha kérded mert nem tudod), és tartozásod volt amit a bevallási határidőig se rendeztél
2021. dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tárhelyre érkezett.

De azt tudom, hogy a munkáltató megcsinálta és valóban nem néztem meg.

Akkor a munkáltató hibázott a bevallás készítése közben?

Amit leginkább nem értek, az a dátum, ami idei. Tehát május 20-ig bezárólag adózunk, vagyis addig a napig, ami a bevallás beadási határideje? Köszönöm a válaszokat

2021. dec. 2. 16:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Munkáltatói adóbevallás elkészítés már nem létezik 2017. óta, nem csinál bevallást már. Te nem nézted meg a NAV-os tervezetedet
2021. dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A Nav értesítést küldött, hogy szja tartozásom van 2021 01.01 - 2021 05.20-ig. Ezt nem értem, úgy tudom, május 20-ig az előző évi adóról adunk be bevallást."


Igen, itt pontosan erről lehet szó. A 2020. évi jövedelmekről szóló bevallásból származhat az a tartozás, ami 2021. május 20-án vált esedékessé. Itt nem látom a problémát.


Évek óta nem csinál munkáltató SZJA bevallást a dolgozóinak, mert nem kapott rá felhatalmazást a kormánytól. Helyette a NAV készít az adózóknak tervezetet. Ha azt nem nézted meg, nem hagytad jóvá, nem módosítottad, vagy nem adtál be helyette egy "saját" készítésűt, akkor az 2021. május 20-án végleges bevallássá vált még akkor is, ha hibás adatokat tartalmazott.


Járj utána, hogy mi a helyzet. Legalább egy adófolyószámlát kérj le a NAV rendszeréből ügyfélkapun keresztül. A NAV-tervezetet meg lehet tekinteni utólag is.

2021. dec. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felesleges itt találgatni, hogy mi lehet, látni kellene a levelet és az adószámlát. Ha felteszi a kérdező (a személyes adatait kitakarva), akkor lehet rá érdemben válaszolni.
2021. dec. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!