Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom kifizetni a NAV...

Hogyan tudom kifizetni a NAV tartozásomat?

Figyelt kérdés

Ne gondoljatok rosszra, semmi olyan dolgot nem csináltam:D

3 éve folyamatosan dolgozok egy helyen bejelentve. Eddig semmi probléma nem volt az adóbevallásommal, de tegnap kaptam egy értesítőt emailben.

Letöltöttem amit küldtek amiben az volt, hogy: Illeték: 17927Ft

Tudjátok ilyen kis táblázat aminek a legalján volt a tartozás összege, de hogy ez mégis mi okból az nem..

Egyébként nincs gyerekem, húszas éveim elején járok még, annyira nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal, de eddig minden rendben volt, munkahelyen sem szóltak, hogy valami baj lenne, emailt sem kaptam sosem, hogy valami gebasz van szóval kicsit megijedtem most, hogy mit ronthattam el vagy hogy ez mi..

Banki átutalással is lehet rendezni ezt a tartozást?

Nekem úgy lenne a legkönnyebb igazából.

Hátha másnak is volt hasonló esete.

Zavar, hogy nem tudom miért van ez a tartozás.



2021. szept. 7. 16:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Menj be egy NAV ügyfélszolgálatra, ott pontosan megmondják, hogy mi ez, mikor keletkezett és miért, ott helyben ki is tudod fizetni akár bankkártyával is. De valószínűleg TB lehet, azt most elkezdték utólag, 5 évre visszamenőleg behajtani azoknak akiknek akár pár napig nem volt és nem fizették.
2021. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ha illeték, akkor nem TB. Nem vásároltál házat vagy autót manapság?
2021. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem, egyiket sem. A TB-m is mindig rendben volt.
2021. szept. 7. 18:08
 4/20 anonim ***** válasza:

Az illetéket is szokták részletezni némileg.


Bírósági illeték, gépjármű illeték, visszaterhes illeték, eljárási illeték. Semmi nincs ott? Nem a lap "alján", hanem a táblázat illeték részénél (521-es vagy 511-es adónem).

2021. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Oh, de van.

521 Illeték

2021. szept. 7. 19:35
 6/20 anonim ***** válasza:
még mindig nem derült mi a kínod, az 521 az csak az illetéké, egyszer kellene elolvasnod a leveledet, én feladom...
2021. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szerinted nem olvastam el a kib@szott levelet?..

Csak ennyi van benne: Tisztelt Ügyfelünk!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) nyilvántartott adószámláján a 2021. augusztus 30. napján fennálló állapot szerint tartozása van.

Adószámlája egyenlegét elektronikusan lekérdezheti az eBEV-portálon.

Be is léptem és letöltöttem a pdf-et amiben az a táblázat volt amiben a fent említett 521-es illeték tartozás van. Semmi más nincs.

2021. szept. 7. 21:26
 8/20 anonim ***** válasza:

A táblázat illeték (521-es adónem) szöveges részében semmi nincs feltüntetve az adófolyószámládnál? Bal oldal felőli részen...


Ha a NAV vet ki illetéket valamilyen oknál fogva, mielőtt felkönyveli az adófolyószámládra, arról küld előtte egy határozatot az adózónak. Semmi ilyesmit nem kaptál mostanában? Csak úgy nem könyvelgetnek az adófolyószámlára...

2021. szept. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg nem kaptam semmi ilyesmit.
2021. szept. 8. 16:10
 10/20 anonim ***** válasza:
Látom, hogy a Te esetedben egyszerűbb lenne dűlőre jutni, ha látnánk azt az adófolyószámlát kitakarva az adataidat rajta. Nem minden lényeges kérdésemre válaszolsz ugyanis, ezért nem haladunk érdemben.
2021. szept. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!