Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt le lehet kérdezni valahol,...

Azt le lehet kérdezni valahol, hogy egy egyéni vállalkozó áfa fizetésben pénzforgalmi elszámolást választott?

Figyelt kérdés

Úgy értem a saját vállalkozást.


Úgy tudom elméletben van olyan is, hogy csak részlegesen van pénzforgalmi elszámolásban.


2021. dec. 2. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, olyan nincs. Vagy pénzforgalmi áfát választ, vagy nem. Amúgy a nav áfaalanyok lekérdezése menüjében megteheted a lekérdezést.
2021. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ott lekérdeztem, a pénzforgalmi elszámolás kezdete, vége rublikában semmi nincs.


Pedig az utóbbi években volt több könyvelő is, mindig pénzforgalmi szemléletben könybelték az áfát, meg most már minden bevallással bemegy milyen számlák alapján lett áfa levona, ott is látszik a teljesítés és hogy már kifizetéskor le lett vonva...


Lehet eg~sz eddig rosszul csinálták?

2021. dec. 2. 17:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozóról van szó? Mert ha igen, akkor ott alapjáraton pénzforgalmi szemlélet van. De ez nem feltétlenül az áfára vonatkozik, hanem a bevételekre, költségekre. Szóval ha neked van egy 100 ezres bejövő számlád, de nem utalod el, akkor az nem költség. Ismétlem, ez egyéni vállalkozó. Meg áfánál van egy úgymond 60 napos szabály.

Társas vállalkozásnál más a dolog.

2021. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyéni vállalkozó. A kimenő számláknál már 45 nap az a 60 úgy tudom. Vagy ha rendezve van akkor esedékes az áfa amikor rendezték. Ez tiszta sor.


Bejövő számláknál valahol azt írják egyéni vállalkozónál is a teljesítés napjával lehet az áfát levonni. A könyvelők pedig mindig a kifizetés napjával tették levonásba.


Emiatt zavarodtam össze, hogy akkor most külön be kellene jelölni a pénzforgalmi elszámolást?

2021. dec. 2. 18:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, az a fajta pénzforgalmi választás az mást jelent. Meg mást jelent az egyéni vállalkozónál a pénzforgalmi szemlélet.
2021. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez így jól van, hogy a bejövő számlák áfáját a kifizetés napjával teszik. levonásba?
2021. dec. 2. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, főszabály szerint így kell.
2021. dec. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!