Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nappali tagozatos felsőoktatás...

Nappali tagozatos felsőoktatás mellett jár adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Nappalin tanulok, de mellette már dolgozok , nem diákmunkásként egy kb. 2 hónapja és halottam egy olyat, hogy jár adókedvezmény ha így dolgozok, de nem találtam erre szabályt sehol sem. Ez csak mende monda volt, vagy van ilyen?

2021. dec. 5. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Járhat a munkáltatódnak, ha előtte még nem volt 92+ nap munkaviszonyod.
2021. dec. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A munkavállalónak nem jár ilyenkor kedvezmény.

Ha még 25 év alatti vagy, akkor januártól szja kedvezmény jár.

2021. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudunk ilyesmiről, tehát mende-monda.


2022. januártól életbe lép a 25 év alattiak SZJA kedvezménye...


Ha "pályakezdőt" alkalmaz egy cég, maximum neki jár valamilyen kedvezmény ez által, nem Neked.

2021. dec. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi akkor az infót, sajna nem jár ezek szerint semmi kedvezmény. Januártól tudom, lesz az SZJA - s dolog. Ez lesz furcsa, majd amikor kevesebb lesz a fizum , mert már adóztatják, ha 25 leszek... :D
2021. dec. 7. 15:19
 5/9 anonim ***** válasza:

" Ez lesz furcsa, majd amikor kevesebb lesz a fizum "


Nekem meg most lesz furcsa, hogy több lesz a fizud, mint Nekem, mert már elmúltam 25 éve 25 évesnek lenni. :)

2021. dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha diákszövetkezeten keresztül foglalkoztatnak, akkor januártól adómentes, tehát bruttó=nettó 25 év alattiaknak.
2021. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ha diákszövetkezeten keresztül foglalkoztatnak, akkor januártól..."


Nem csak akkor. Az életkor feltétel (25 év alatti), nem az, hogy van-e még beiktatott szervezet a foglalkoztatásnál.

2021. dec. 10. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod, azt írtam, hogy adómentes.

Iskolaszövetkezeten keresztül csak 15% SZJA-t kellett adózni eddig, jövőre már azt se kell.

Ha nem iskolaszövetkezeten keresztül van foglalkoztatva a 25 év alatti akkor ugyanúgy fizetik a járulékot utána, csak az SZJA-t nem (2022-től).

2021. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsi 8-as, de az adó nem egyenlő a járulékkal! Ne keverd a kettőt! Senki nem mondta, hogy járulékot nem kell fizetnie, ha nem diákszövetkezeten keresztül dolgozik.


Adómentes lesz, tehát SZJA-ról beszélünk, nem másról. Ennél a feltétel a 25 év alatti életkor 2022. január 01-jétől. Mindegy, hogy milyen módon van foglalkoztatva. Tehát Te nem tudod jól.


Iskolaszövetkezeten keresztül csak SZJA lesz a 25 év felettieknek.

Iskolaszövetkezetet kikerülve SZJA (adó) és járulék is lesz, de a 25 év alattiaknak az SZJA kiesik.


Senki nem állított ellenkezőt... :)

2021. dec. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!