Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vettem egy autót 600 ezerért...

Vettem egy autót 600 ezerért és eladtam 610 ért kell utána adóznom?

Figyelt kérdés

2021. dec. 7. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Ha azért vetted, hogy haszonnal eladd, akkor igen. Ha vetted az autót, és továbbadsz rajta azért, mert pl kinőttétek, nem jön be, másikat akarsz, stb, akkor nem kell.
2021. dec. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, sajna nem éreztem magam benne jól így kategória váltás volt ezért adtam el.
2021. dec. 7. 23:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell.
2021. dec. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Évi tán 600k "bevétel" értékben adómentes a használt cuccaid eladása.
2021. dec. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem kell!

Vetted 600-ért, eladtad 610-ért, de költségként azért el lehet számolni a szerzésre, eladásra szánt összeget. Tehát a megfizetett illetéket, esetleges hirdetési, ügyvédi költséget. Ha más nem is volt, átírási költség biztosan felmerült, ami meghaladta a 10 ezer forintot, ergo ténylegesen nem is volt jövedelmed az ügyletből.

Más kérdés, hogy bevallásban kell-e esetleg szerepeltetni vagy nem. Így látatlanban azt mondanám (főleg, ha más ingóságértékesítés nem volt az évben), hogy nem, de erről inkább egy könyvelőt kell megkérdezni.

2021. dec. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Adózni biztos nem kell
2021. dec. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ghost972 válasza:
Kell.....a plusz összeget egy bocsánatkérő levél kíséretében fizesd be a NAV.nak :-) :-)
2021. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!