Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 25.000 Ft/hónap könyvelési ár...

25.000 Ft/hónap könyvelési ár elfogadható egy átalányadózással működő egyéni vállalkozás esetén?

Figyelt kérdés

Jövőre induló egyéni vállalkozásom kapcsán kerestem fel egy könyvelőt, akivel mindent átbeszélve arra jutottunk, hogy az átalányadózás lenne a legmegfelelőbb adózási forma a számomra. Ez a megbeszélés díjmentes volt. Az induláskor és később is minden bejelentéssel, könyveléssel kapcsolatos feladatot teljeskörűen ő intéz, nekem a bevételi bizonylatokat kell küldenem neki e-mailben.

Havi 8-10 számla lesz kiállítva állandó külföldi megbízók felé. Igény szerinti, de minimum 3-4 havonta személyes konzultáció is benne van az árban.


A havi 25000 forintos díj nekem korrektnek tűnik, de mások véleményére is kíváncsi lennék ezzel az árral kapcsolatban.



2021. dec. 9. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyban függ attól, hogy helyileg hol és milyen szolgáltatásokat foglal még magába a szerződésetek. Ha annyi van, amit fent felsoroltál, akkor én kicsit sokallom érte, nálunk ennél alacsonyabbak az árak. 25 ezret akkor kérnénk érte, ha mondjuk áfakörös lenne (bár gyanítom áfabevallást így is kell készíteni havonta), néhány alkalmazott bérszámfejtését is el kéne látni, etc. De nyilván mindenki maga szabja az árait.

Ha számodra szimpatikus volt a könyvelő, jól tudtok együtt dolgozni, neked megfelelő a 25 ezres ár, akkor elfogadható ár, igen.

2021. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vidéki nagyvárosról van szó, nem áfakörös, de minden hónapban kell készíteni bevallást. Lesz személyi adókedvezményem is az autoimmun betegségem miatt. Alkalmazott nem lesz.

Nekem ő szimpatikus, türelmesen magyarázott el mindent, és világosított fel a KATA-n kívüli, számomra kedvezőbb lehetőségekről.

2021. dec. 9. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igazából nincs kérdés, ahogy az utolsó mondatomban is írtam, ha neked megfelelő az ő szolgáltatás azon az áron, akkor elfogadhatónak ítélted az árat. Nyilván a piacon vannak akik olcsóbban, vannak akik drágábban dolgoznak, amíg nincsenek hatóságilag megszabott sávok a könyvelésre, mint sok országban (nálunk valszeg sosem lesz).
2021. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Uh, KATAs vagyok, raadasul nem is egyszeru eset (tullepem a 12M keretem, sot tobb kliens felé a 3 milliot is), mellette kftben is partber vagyok, es van reszmunkaidos fizetesem is. A kft-t nem o konyveli, de a katat es az eves bevallasokat igen. Osszesen szokott elkerni 25k korul egy evre. Havi 5k felett szerintem rablás, mert atlag honapban 5 perc feladata van.
2021. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért mert túlléped a 12 milliót, meg a kliensek felé a 3 milliót, attól még nem leszel extrán bonyolult eset. Egy normális könyvelőprogram az adminisztráció nagy részét megcsinálja ezzel kapcsolatban.

Az éves 25k vicc összeg, ha szerinted havi 5 felett rablás, akkor láthatóan fogalmad sincs arról, hogy mit csinál egy könyvelő. De ebbe a vitába már sokszor belementem ezen az oldalon, parttalan a vita, én rengeteg érvet tudok, hogy miért van igazam és te is rengeteg érvet tudsz, hogy miért neked.

2021. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
4. Azért álltalányadó esetén kicsit több a papírmunka. Havi és negyedéves bevallásokat kell készíteni.
2021. dec. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Bevételi bizonylat? Miért nem online számlázót használsz? A legtöbb tudja a könyvelői hozzáférést is.
2021. dec. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen negyedéves bevallás?
2021. dec. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!