Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adó visszatérítésnél csak...

Fritty kérdése:

Az adó visszatérítésnél csak a határozatlan munkaviszony számít? Óra adóként, úszómesterként is dolgoztam azok határozott idejűek, illetve napi bejelentők is voltak. Az is számít? Mire, mennyire számíthatok?

Figyelt kérdés
Kicsit kusza év van mögöttem. Volt határozatlan idejű munkám is (jan1-marc 10) , volt munkanélküli segélyem 3 hónap (marc 15-jun 15) határozott idejüm szezon jellegű úszó mesterkedés (jún 15-aug 15) majd végül óraadó szerződés.

2021. dec. 10. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az számít, amiből lett szja vonva.
2021. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen azt vágom viszont elég vakon vagyok ebben a témában sajnos... Ha óra adó vagyok bruttó 3500ért amiből ugye nettó 2500 körül kapok a számlámra akkor abból az vonódik igaz?
2021. dec. 10. 17:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Elég gyanús, igen.

Viszont az óraadó nem jogviszony, azt kéne tudni, hogy óraadóként milyen jogviszonyban voltál.

2021. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen jogviszony van? Hátha ki tudom találni ha mondasz párat. :/ Bocs tényleg vakon vagyok, nem tudom... De ha bruttó bérem van és nettót kapok akkor csak azt is vonják nem?
2021. dec. 10. 18:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Pl munkaviszony, megbízási jogviszony. Óraadókat előszeretettel alkalmazzák megbízási szerződéssel. Ha tippelnem kéne, neked is olyasmid volt.
2021. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha megbízási szerződésem van akkor nem fizetnek utánam adót? :(
2021. dec. 10. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyet senki sem mondott :)
2021. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

NAV információ:


"Ki jogosult adó-visszatérítésre?


Az, aki 2021 bármely napján családi kedvezményre jogosult és 2021-ben összevont adóalapba tartozó vagy EKHO szerint adózó jövedelmet szerzett vagy bejelentett kisadózó.


Összevont adóalapba tartozó jövedelmek például:


- munkabér,


- költségtérítés,


- ingatlanbérbeadás jövedelme,


- az egyéni vállalkozásból vagy őstermelőként szerzett jövedelem"

2021. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!