Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha németországban van az...

Ha németországban van az adóilletosegem, A1-es igazolasom is van és van 2 magyar 2 kft es 1 egyeni vallalkozasom is, és a kft-ben nem fizetek jarulekot mivel kulfoldon vagyok biztositott mint német alkalmazott, a kerdes az lenne hogy?

Figyelt kérdés
szamlazhatok-e a magyar katas egyeni vallalkozasra ezzel egyidejuleg mellekallasban a havi 25eft megfizetese mellett? hetfon hivom egybol a 1819-et de addig aki tudja a valaszt ne tartsa magaban

#többe biztositasi jogviszony #nemet alkalmazas plusz magyar vallalkozasok #nemet alkalmazotti jogviszony plusz magyar katas e.v. #magyar katas e,v, és német alkalmazott jogviszony #többes biztositasi jogviszony magyar nemet #magyar vallalkozas és németorszagi munkaviszony
2021. okt. 1. 23:51
 1/7 A kérdező kommentje:
szóval van 2 magyar kft, a kérdésben eggyel több a 2-es mint kellene
2021. okt. 1. 23:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Számomra nem teljesen világos, hogyha van 2 kft-d is, akkor miért nem a könyvelődet kérdezed erről, miért kell a 1819-et hívni, ahol bevett gyakorlat, hogy a válasz attól függ, hogy éppen melyik ügyintézőhöz kerülsz (többszörösen tesztelve)?

Egyébként elég meredek lenne így pontos választ adni a kérdésedre, mert jópár kérdés merülhet még fel a válasszal kapcsolatban, de első blikkre azt mondom, hogy igen, lehet.

2021. okt. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi utolsó, meg fogoom csinalni mert kb +10.000eur-rol van szo amit azert nem hagynek ott, a konyvelom altalaban sohasem elerheto, es komplex kerdeseknel latom az eltorzult arcat, es multkor meg is mondta, hogy nem erti hogy mirol beszelek. A 1819-et en is teszteltem most csutortokon, 5 (!) ugyintezovel beszeltem összesen kb 2 órámban kerult ez az elso ketto total mast mondott jarulekkal kapcsolatban mint a 3-as 4-es 5-os, meg jo hogy felhivtam 3-adszor kulonben sohasem derult volna ki hogy total felretajekoztattak kettos biztositas jobbviszony, ugyanez a komplex szitu mint fent leirtam azzal a kulonbseggel hogy maradna az adoilletosegem magyar es az egesz bert +munkaltatatoi jarulekot is magyarorszagon vallanam be adoznam le kb 50,5%-ba kerulne igy az egesz jatek, tehat tobb mint fele lenyulnak
2021. okt. 2. 08:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a könyvelőd nem ért a szakmájához, miért nem váltasz? Majd ha ő elront valamint, te meg kapod a büntetést, azt sem ő fogja kifizetni...
2021. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nehez jót találni, amig odaviszed a ceget cegeidet addig mindent megigernek, utanna meg, lesz ahogy lesz. Az a baj, hogy multkor mar a kerdest sem ertette.
2021. okt. 2. 09:42
 6/7 anonim ***** válasza:

1. jó, hogy a NAV ot hívod, őket a Te adódból fizetik, kár hogy ők soha nem a Te érdekedet fogják képviselni

2. csak ajánlani tudom a két országban szakértelemmel bíró adótanácsadót, Hamburg Taxnet magyar nyelven megy minden

2021. nov. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Óh, köszönöm, a 6/6 nak.

Imádom olvasni a kommenteket. Mint 7 éve német és magyar adótanácsadó a következőket javaslom:

1.) helyes, hogy a NAV ot hívod, hisz őket mi fizetjük. Egy adótanácsadó és okos könyvelő ingyen nem ad tanácsot.

2.) A Rotschild tanácsot tudom adni, aki a középkorban már megmondta: Az egyik ország ne tudjon arról, hogy mit és hogyan csinálsz a másik országban.

Regényt tudnék írni, hogy milyen igaz mondás.

Ha nem így csinálod, előbb utóbb a bürokrácia ezer karú polipja megfojt....

2022. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!