Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelöm hanyagsága miatt,kom...

Fodiagi kérdése:

Könyvelöm hanyagsága miatt,komoly anyagi károm keletkezett. Hova,kihez lehet fordúlni ebben az estben?

Figyelt kérdés

#Áfa tartozás
2021. dec. 16. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Pl a könyvelődhöz. A szerződésetek hogy rendelkezik az ilyen esetekről? Meg mi történt konkrétan, mert az is fontos lehet.

Ha nem tudsz megegyezni a könyvelőddel, akkor békéltető testület, extrém esetben feljelentés.

2021. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

A könyvelőknek kell legyen felelősségbiztosítása pont az ilyen esetekre. Gondolom van szerződésetek.


Mi történt? Milyen összeg a bírság?

2021. dec. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Könyvelőként mondom, hogy SAJNOS nem kötelező a felelősségbiztosítás. Már évek óta lobbizunk emiatt a minisztériumnál, de süket fülekre talál a kérés sajnos. Szakmai szervezetek egybehangzóan kötelezőnek szeretnék, meg egy normális könyvelőnek amúgy is van önszántából.
2021. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Pereld le róla a károdat, ha te tiszta vagy teljesen az ügyben.
2021. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Azért én kíváncsi lennék a történetre.
2021. dec. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2020-ra 578ezer forintot kellett volna befizetnem,átléptem a Katahatárt.Kér lészletet addig is fizesel 50ezret a Katás csekkekre,májusba pedig ránézünk hogy állunk.Igy is volt. Májusba megnézte egyenlegem,közölte hogy 0-ás, ne fizessem.November4-én kaptam értesítést hogy a bolt kártyásfiztési termináljához tartozó bankkártyát inkasszózták.A Katából kitettek. Itt hozzá teszem hogy 1 nagyon kicsi falusi boltról beszélek,ami a megélhetésünket biztósította de milliókat nem hozott. Újabb kérelmeket adott be. Kiderítettem hogy májustól kellett volna törlesztenem nem hogy 0-ás volt a számlám. Amiket pluszba befizettem,azt a járadékomra írták jóvá nem a tartozásra. Jelenleg 625ezer a tartozásom,kb 60ezret tiltottak.Beismerte hogy hibázott mert nem figyelte az emaileket. Most covidos vagyok,nem tudok dolgozni,felélem a tartalékaimat,nem fogok tudni fizetni.Ha ö odafigyel a dolgaimra már rég letudom ezt az adóságot. Meg csappant a forgalom,kiadásom meg az egekbe. Természetesen határozat még nincs a részlet fizetésre,és azt sem tudom még milyen +költség lesz hogy 1éve nem fizetem. Többször kerültem ellentmondásba,mert mást mondott a könyvelö,és mást mondtak az Apeh nál. Magyarúl félre vezetett.Azt sem tudtam hogy elútasították a részletfizetést,mert azt amit beadott csak 1évbe 1szer lehet kérni,és ö azt év elején kérte,meg is kaptuk amire szintén nem figyelt,hanem 0-ásnak mondta a számlám. Azt mondta kb 14 ezer lesz a többlet kiadásom amit meg térít. Hát már most 100ezer körül vagyok.Tavaly nehézségek nélkül kitudtam volna fizetni a tartozásom,ami már le is járt volna. Most itt vagyok betegen a párommal aki besegített a boltba. Feladtam az árukra amit kell,ugy hogy azok még nincsenek eladva,pénzünk nincs, csak a kétségbe esés. A bolt a megélhetésünk,párom rokkant nyugdija 30ezer amiböl 18 ezer a gyógyszere.
2022. jan. 3. 05:39
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt tudnod kellett, mennyi a bevétel, ez nem az ő sara, hogy átlépted.

Másrészt az inkasszót több felszólítás előzte meg, miért is nem reagáltál rájuk? Nem az ő dolga a te ügyfélkapus üzeneteid kezelése. Azt sem tudtad, hogy még nem fizetted be a teljes tartozást?


Ha büntetést kellene fizetni, az ő sara lenne. De az adód fizetését nem háríthatod át.

2022. jan. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5évig ö nézte az ügyfélkapumat. Nem is akarom a saramat rá terhelni.Szóval amikor mondta hogy 0ás a szálám,utána kellett volna járnom.Azt is tunom kellett volna hogy az aďóságot nem a járadékos csekkre kell fizetni,ezért nem csökkent.Azért kért havonta pénzt hogy ha gond van utána néz. Ezt ö mondta.Mindegy. Tudtam hogy átléptem,nem is ezzel van a gond.Köszönöm a segitséget.

Nem rosz a könyvelő felelösege. Válalkozó fizeti a munkáját,azt ha sz...kerül a palancsintába,oldja is meg.

2022. jan. 3. 12:30
 9/10 anonim ***** válasza:

5évig ö nézte az ügyfélkapumat


Ez nem kifogás, ugyanis az értesítést te kapod arra a címre, amivelregisztráltál, úgyhogy ezt nem húzhatod rá akkor sem, ha ő szokta megnézi az üzeneteket.


Itt csak olyan fizetnivaló lesz, amit neked kell fizetni, ebből semmit nem köteles vállalni.

2022. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszát. Érdekeségként még azt leírom,hogy 2016 agusztus 16-án kezdtem a vállalkozásom és nyitottam ki a boltot. 2017 májusa körül megjelent 2 úriember a boltba,Apeh-től jöttek foglalni. Mint kderült 5 hónap alatt lett 380ezer tartózás amiröl szintén nem tudtam. Na akkor kellett volna könyvelőt válltanom.
2022. jan. 3. 14:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!