Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Különböző internetes oldalakon...

Különböző internetes oldalakon szerzett jövedelem után mennyit és hogyan kellene adózni ha kellene magánszemélyként?

Figyelt kérdés

Többféle viszonylag jól fizető külföldi survey oldalt, uhrs és internetes marketinggel foglalkozó siteot használok. Utóbbi crypto promo, insta, twitter tiktok like-share, youtube promo stb.


Paypalra küldik a pénzt ezek az oldalak. Nem régen kezdtem neki igazán, de már szép összeget gyüjtöttem össze vele jó 2 hó alatt. Havi 40-50k durván.

Ennyi után kéne adózni? Ezen"munka" után? Jelenleg más jövedelmem nincs.


2021. dec. 21. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne kéne, az első forinttól kezdve adóköteles. A mértéke meg jópár dologtól függ.
2021. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, SZJA-t kell fizetned úgy, hogy márciusban az adóbevallásba beírod az egyéb adóköteles bevétel rublikába az összeget. A 2021-es naptári évben keletkezett ilyen jellegű bevételeid kell majd beírni jövőre, azaz 2022 márciusban. Ezután a NAV rendszere kiszámolja, hogy mennyi az annyi és 30 napod lesz befizetni Lehet online bankkártyával, utalással, bármelyik NAV ügyfélszolgálatra befáradva sárga csekket kérhetsz az összegről, vagy ha más adónemen többleted van (például családi adókedvezmény, első házasok kedvezménye), abból levonathatod.
2021. dec. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért pont március?

És erre nem kell szocho?

2021. dec. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Kompkonzult nagyon jól összefoglalja még akkor is, ha 2016. évi a cikk. Olvasd el!


[link]


A NAV is adott ki régebben tájékoztató anyagot, amikor elindultak a hasonló jellegű bevétel/jövedelemszerzések, de azok arhív anyagok már, mert annyira sokrétű és változó, hogy aktualizálni nem volt módjuk.

2021. dec. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megnéztem a NAV archív tájékoztatóját, konkrétan ugyanaz van benne, mint ami a fent belinkelt oldalon található. :)
2021. dec. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilván, mivel a fenti cikket navos írta. De adózással kapcsolatban több mint öt éves cikket linkelni elég felelőtlen szerintem, rengeteg minden változott azóta és nagyon nem állja meg a helyét.
2021. dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet régebbi jövedelem esetén? Régen youtuebeoztam abból is lett bevételem de 1 millió alatt. Ez olyan 6-7 éve lehetett azóta nem foglalkozom vele.
2021. dec. 22. 12:31
 8/11 A kérdező kommentje:
Külföldi partnercégekkel volt ez utóbbi. De ők nem kértek tax formanyomtatványt meg ilyenek.. Semmit igazából, kivétel ha az USA-ban éltél.
2021. dec. 22. 12:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért márciusvan, mert akkor kell beadni az adóbevallást. Vagyis onnantól májusig egész pontosan. Azért is ez a neve, mert abban bevallod, hogy mi után kell adóznod, az adóhatóság alapból bízik benned, hogy ezt te meg is teszed, csak akkor van szankció, ha kiderül, hogy mem teszed. 5 évre visszamenőleg tudsz önellenőrzést beadni, amivel utólag tudod javítani az adóbevallást. Addig visszamenőleg tudnak bírságolni, ha kiderül, hogy mulasztottál, pont azért van az önellenőrzés, hogy ezt elkerüld, ha rájössz, hogy hibáztál. 5 éven túli már elévült, azzal nem kell foglalkoznod, azután bírságot se kapsz és behajtani se lehet.
2021. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"De adózással kapcsolatban több mint öt éves cikket linkelni elég felelőtlen szerintem,"


Szerintem meg nem. Az adójogi megítélése ugyanaz, nem változott 2016. óta semmit.

2021. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!