Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önálló tevékenységből származó...

Önálló tevékenységből származó jövedelem szerinti adózás esetén mekkora levonást kell kalkulálni?

Figyelt kérdés

Promociós(ajánlói) tevékenységet szeretnék a a vállalkozásom számára létrehozni, aminek az előzetes tájékoztatás alapján nincs akadálya. Ezt ha jól tudom, meg lehet úgy is csinálni, hogy "önálló tevékenységből származó jövedelem szerinti adózási" formát választ a partner, tehát ő mint magánszemély fog jövedelemre szert tenni, de ilyen esetben a vállalkozásnak kell kifizetni az adó részét, ő pedig megkapja a nettó, leadózott jövedelmet.


Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mekkora levonásra kell számítani? Nem is a technikai dolgok érdekelnek első sorban, mert azt úgy is könyvelővel átbeszéljük, csak hogy előzetesen, egy ilyen internetes affiliate munka után magánszemélyként mekkora az adó mértéke? Előre is köszönöm amegtisztelő válaszotokat!



#önálló tevékenységből származó jövedelem szerinti adózás #promociós munka adózás #adózási formék #kata és szja egyéni vállalkozó #magánszemélyként adózás #magánszemélyként bevétel
2021. dec. 9. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A levonás attól függ, hogy a magánszemély milyen költségelszámolási módot választ (költséghányad, vagy tételes). Amúgy az önálló tevékenységekre általában szja és szocho kötelezettség vonatkozik.
2021. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor olyan 25-30% körül van?
2021. dec. 9. 09:51
 3/5 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam, hogy olyan 30-32% :) Mondjuk az még nem a világvége, azt hittem nagyobb. Persze, ez sem kevés, de ilyen 50%-ra számítottam.
2021. dec. 9. 10:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy kell érteni a költségelszámolás módját, hogy az adóalap az a jövedelem. A jövedelem 15%-a az szja illetve talán 15,5% a szocho.


A jövedelem = bevétel - költségek.


Emiatt nyilatkoztatni kell a partnert hogy mekkora költséglevonást akar érvényesíteni és ez alapján vonni az adóelőleget a díjából/jutalékából

2021. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A legegyszerűbb a 10%-os költséghányad, mert akkor nem kell igazolni a költségeket. Ez alapján a bevétel 90%-a után kell 15%+13%-al adózni(2022-ben csökken a szocho).
2021. dec. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!