Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Csak az szja-visszaterites...

Csak az szja-visszaterites kapjuk meg,vagy mellette a fiatal hazasoknak jaro tamogatast,illetve az egyetlen gyermekunk utan nem havonta,hanem adobevallaskor,egyosszegben megigenyelheto adokedvezmenyt is?

Figyelt kérdés
Bocsanat,ha erthetetlenul fogalmazta. Szoval, meg jogosultak vagyunk fiatal hazasok tamogatasara (havi 5ezer ft),illetve van egy 1 eves kifiunk, tavalyi adobevallaskor egyosszegben kertuk vissza az utana jaro adokedvezmenyt. Ezt mult evben sem havi elosztasban kertuk,hanem ugy gondoltuk,majd adobevallaskor,egyosszegben. Viszont hallottam egyik ismerosomtol,aki valamennyire ert hozza,legalabbis egy onkormanyzatnal penzugyi teruleten dolgozik,hogy ezeket nem kapjuk meg,mivel a ferjem nagyon jol keres, meg fogjuk kapni az szja visszaterites legmagasabb osszeget (809 ezer talan,ha jol emlekszem), es ennyit. Tenyleg nem kapjuk akkor ezek szerint a csaladi adokedvezmenyt,illetve a fiatal hazasok tamogatasat? Tudom,hogy az a 809 ezer sem rossz,de azert megiscsak jobb lenne,ha az is jarna. (Csak ferjem az aktiv kereso nalunk.)
2022. jan. 1. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Neked nincs fizetésed?
2022. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs,egyetemi hallgato vagyok meg,csak diakmunkaban dolgozom itthonrol,azt meg ugye nem veszik figyelembe.
2022. jan. 1. 14:47
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen,max.809 ezer amit visszafizetnek.
2022. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha több adót fizetett be, mint ez a 809 ezer, akkor abból lehet majd visszaigényelni a frissházast, a családit meg valamennyire a járulékokra is lehet érvényesíteni. Hogy mennyire, azzal nem foglalkoztam, mert az én adómból bőven kijön.
2022. jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Es aki ev kozben havonta kapta a csaladi adokedvezmenyt, illetve a fiatal hazasok kedvezmenyet,az most extran jol jar? Vagy nekik levonjak a 809-bol az ev kozbeni juttatasok osszeget?
2022. jan. 1. 14:59
 6/12 A kérdező kommentje:
A ferjem is tobb,mint 1 milliot adozott az evben, julius ota raadasul apai gyeden is van,amibol szinten vonnak mindent,ha jol tudom.
2022. jan. 1. 15:00
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Akkor azt még megkapjátok. Amennyi futja az szjajából.
2022. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Írjátok össze a férjed havi bruttó béreit. Ha van bérpapírja minden hónapban, abban benne van, hogy milyen adókedvezményt vett igénybe év közben, így mennyivel csökkent az adóalapja és ez alapján mennyi adóelőleget fizetett be. Ha a befizetett adóelőlegeket minden hónapra összeadjátok, akkor látjátok, hogy ez összesen mennyi.

Az a lényeg, hogy a befizetett adónál többet semmiképpen nem tudtok visszaigényelni, hiszen az jár vissza, amit az adott tisztes állampolgár befizetett függetlenül attól, hogy hányféle jogcímmel utaltathatná vissza. En is úgy tudom, hogy lehet valahogy a járulék ággal trükközni, de ezt nem tudom pontosan, minket nem érint.

Ha a befizetett adó fedezi a maximális visszadót (809 ezer), plusz a friss házas kedvezményt és a családi adókedvezményt is, akkor a visszadót megkapjátok most, a többit pedig vissza lehet igényelni adóbevalláskor.

Ha mondjuk a férjed teljes éves adóelőlege 600 e ft volt, akkor megkaptok most 600 ezret és a többi kedvezményt nem lesz miből visszaigényelni.

Ha az adókedvezményeket havonta érvényesítettétek, akkor a maradék befizetett adőelőleget fizetik vissza max 809 ezer forintig.

Azt is sokan elfelejtik belekalkulálni, hogyha van pl. egészségpénztáratok, azt is érintheti a visszatérítés.

2022. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
kaptok egy képet orbán pöcséről is, azt kell majd naponta megnyallintonotok...
2022. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Azért tényleg durva, hogy az emberek meg vannak sértve, hogy évi 150 visszatérítés helyett 800at kapnak, mert nekik még pluszban kellene a 150.


És persze az remeg érte a legjobban, aki nem is dolgozott még életében egy percet se normálisan adózva.

2022. jan. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!