Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A fiatalok adomentessege...

A fiatalok adomentessege akkor is ervenyes lesz ha az a fiatal vallalkozo?

Figyelt kérdés
2021. jan. 16. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha szja-s lesz, akkor valószínű...

De azért ne szaladj még előre ennyire, az még 1 év, addig még sok víz le fog folyni a Dunán, bár 2022 a választások éve lesz, meg kell nyerni (vásárolni) a fiatalokat is szavazóknak.

2021. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mintha úgy mondták volna, hogy akinek bejelentett munkahelyeme van. Én ezt munkaviszonynak értelmezem, de még bármi lehet, mire ezt valóban bevezetik.
2021. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor megforditanam a kerdest. Ha en felveszek majd egy fiatalt, ez hogy érinti a jarulekfizetest a szamomra?
2021. jan. 16. 10:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Az ő bruttója ugyanannyi marad, te ugyanúgy fizeted a járulékokat, csak több nettót fog kapni. Ha gyerek miatt kapna 99 ezer adókedvezményt, te akkor is ugyanannyit fizetnél.
2021. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Annyiban érint téged, hogy eddig csak 200bruttóért tudtál felvenni valakit, akkor az ezentúl 180bruttóért is el fogja vállalni.
2021. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5. Ez mondjuk nagyban függ a munkaerőhiánytól. Ha a munkáltató fog tudni válogatni, akkor jó eséllyel ezzel fog próbálkozni. De manapság szerencsére annyira nem tudnak válogatni.
2021. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

" De manapság szerencsére annyira nem tudnak válogatni."


Bocs, 6-os, de szerintem kb fél évvel le vagy maradva a munkaerőpiaci történésekkel: nagyon sokan elvesztették a munkájukat a koronavírus miatt.

Már néhány alkalommal leírtam: nemrég kórházba kerültem és "gyanúsan" jó volt az ebéd :-) Megtudtam, hogy 2 szakács van: az egyik eddig egy hajón dolgozott külföldön, a másik pedig egy 4 csillagos szállodában. Hirtelen nem értettem, mit keresnek ők egy kórházban munkavállalóként, aztán leesett a tantusz: mindkettőnek olyan helyen dolgozott, amit a koronavírus miatt bezártak, megszűnt, ezért a biztosba menekültek, még ha kevesebb pénzért is, de legalább van munkájuk.

2021. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Nyilván a Covid miatt van igazságod, de a turizmuson kívül más szektort nem nagyon tudsz mondani, akit mélyebben érintett volna az elmúlt fél év. A gyártósori dolgozó ismerőseim arról számoltak be, hogy volt ugyan egy rövid leállás, csökkentett módban való működés, utána meg iszonyat pörgés. A munakerőpiaci statisztikák sem éppen azt mutatják, hogy a vendéglátósokon kívül itt tömegesen veszítik el a munkájukat az emberek. A feleségem a nyáron váltott munkahelyet, nem volt éppen nehéz dolga magasabb fizetést kialkudni, mint a korábbi munkahelyén, ha minden szektorra kiterjedő válság lenne (mint 2008 őszétől kezdve), akkor ez most nagyon nem így lenne. Csak, hogy tőlem is legyen egy story. A tiéd sem reprezentatív, meg nyilván az enyém sem. Mellesleg a példád szereplői sem munkanélküliek lettek, ugye...
2021. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szeretem, ha valakivel kulturáltan lehet "vitatkozni", eszmét cserélni - köszi :-)


Direkt olyan oldalt kerestem, ami hiteles, politikailag elfogulatlan, stb.:


" Tavaly a szeptember-novemberi időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 204 ezer volt, 40 ezerrel több, mint egy évvel korábban. A munkanélküliségi ráta 4,4 százalékos volt, 0,9 százalékponttal magasabb az előző évinél."


Szóval 2020 őszén 40 ezerrel több munkanélküli volt, mint tavaly azonos időszakban. Ez a statisztikailag jól látható munkanélküliség.

És akkor még nem beszéltünk azokról, akik feketén dolgoztak - itt is vannak jó páran - akik úgy vesztették el a munkájukat, hogy hivatalosan nem is volt nekik - ők nem is szerepelnek, bejelentkezni sem tudnak a munkaügyi központba, mert minek, nincs jövedelem, ami után kaphatnák az álláskeresési támogatást.


[link]

2021. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor a kérdés nagyjabol 1 ev mulva lesz aktualis
2021. jan. 16. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!