Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A könyvelőm elrontotta a Kata...

A könyvelőm elrontotta a Kata bejelentésemet. Meg lehet ezt oldani? Többi lent.

Figyelt kérdés

6évvel ezelőtt kiváltottam a vállalkozóit, áfa mentes Kata-s szerettem volna lenni. “Nem foglalkoztam” a könyveléssel nem én vagyok a könyvelő én csak kezdő műkörmösként szerettem volna becsületesen dolgozni...

3éve történt nálunk egy kisebb nagyobb baj ami miatt nemtudtam fizetni a kötelező adómat, mikor bementem a könyvelőhöz meglepettségemre nem volt tartozásom. Kiderült, hogy azért , mert főállásba vagyok bejelentve, DE mégse. Ugyanis a papírom egyikoldalán főállás volt feltüntetve a másikon mellékállás, ami azt jelentette 25.000ft az adóm és túlfizetésem van nem tartozásom. Szerettem volna megoldani, így a könyvelőt utasítottam azonnal hozza helyre , aztmondta intézi.. a nagy problémák közepette elfeledkeztem erről, volt sokkal nagyobb bajom nem foglalkoztam vele, gondoltam megoldódott.

Kiderült, hogy kismama vagyok nagy örömünkre, majd kiderült , hogy nem jár semmi a visszamenőleg befizetett adómra mivel még mostis mellékállásban vagyok feltüntetve..

Kérdéseim a következők, amire szeretnék jóindulatú és építő válaszokat kapni!

- Járjak utána és valószínűleg 5évre visszamenőleg kérik tőlem amit bekellett volna hivatalosan fizetnem, de akkor kérhetem ami járna a szülési szabadság alatt?

-Mondjam le a vállalkozóim és fogadjam el a 28.500ft-ot és ennyi?

Teljesen tanácstalan vagyok mi lenne a legjobb megoldás..

Köszönöm szépen a válaszokat.



2022. jan. 3. 10:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kérj a fam01-en automatikus részletfizetést.
2022. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nálam okosabbak majd megmondják, de olyan nem lehet, hogy a tartozás miatt így kijön, hogy pl 3 éve nem teljesítette a Kata feltételeket (pl 100.000-et meghaladó tartozás), tehát ki kellett volna rakniuk? És akkor az elmúlt 3 évet nem Kata szerint követelik? Ilyen nincs?
2022. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Erre vagyok énis kíváncsi, hogy lehet ez. Ráadásul soha nem volt bejelentett munkaviszonyom. Amióta dolgozok azóta vállalkozó vagyok. Énsem értem..
2022. jan. 3. 19:10
 14/15 anonim ***** válasza:

Elméletileg meg lehet tartozásod. Fizetted a 25e helyett az ötvenet. Azt visszamenőleg korrigálják, ha rendesen fizetted, nulla.

Eü szolg járulékot biztos előírtak, de azt meg törölni fogják, ha feldolgozzák a 101e-t.

2022. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#12 - nem, ez nem így működik.
2022. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!