Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 25 év alattiaknak járó...

FunBoy090 kérdése:

A 25 év alattiaknak járó adókedvezmény az minden fiatalnak jár, vagy a munkahelytől, esetleg a munkáltatótól is függ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves vagyok Étteremben/kifőzdében dolgozom kasszásként. Mondhatja azt a munkavállaló, hogy nem "adja" meg? Esetleg létezhet olyan, hogy nem vagyok jogosult? (Egyedülálló vagyok, nincs gyerekem. Ha ez számít valamit.)

2022. jan. 9. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha jár, akkor köteles megadni. Még nyilatkoznod sem kell, automatikusan jár. Kivéve persze, ha mondjuk efosként dolgozol. Akkor ugye nem vonnak tőled szja-t.
2022. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az állam adja ezt a kedvezményt, minden munkáltatónál jár, nem ő dönti el, hogy adja-e vagy sem.
2022. jan. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tegnap beszéltem vele, ő azt mondta ez a kedvezmény neki jár (munkáltatónak) ergo tőle engedik el az adót. Nagyot néztem, mondom magamban: oké... Kifelé jövet az irodából meg hallottam valami olyat, hogy: "papíron megkapod és annyival kevesebbet adok majd kp.-ba!" Csak én vagyok 25 év alatti a cégnél. Mit tudok csinálni, azon kívül, hogy felmondom? Szeretem a munkám és a közösséget is, csupán a főni ilyen bzi. :(
2022. jan. 10. 07:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz. Itt jönnek a szürke bérezésnek a hátulütői.
2022. jan. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell egészen másban megállapodni szóban, mint amit aláírsz.

Megegyeztél, hogy kapsz napi 15ezret, papíron meg minimálbért. Most is kapni fogsz napi 15e-t, neki meg a zsebében marad az szja-d.

2022. jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaaaa, hogy szürkefoglalkoztatás van?!?!?!?


No ilyenkor jönnek az ilyenfajta foglalkoztatás hátrányai. Nyilván szabálytalan és törvénytelen, ahogy most foglalkoztat, nem lesz lelkiismeretfurdalása akkor sem, ha törvénytelenül valóban nem fogsz többet hazavinni a gyakorlatban, mint eddig, csak kizárólag papíron.

2022. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!