Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szja visszatérítésről lenne...

Szja visszatérítésről lenne egy fontos kérdésem... ?

Figyelt kérdés

18 éves gimnazista lány vagyok, nappali tagozaton tanulok, rendszeres családi pótlék és árva ellátást kapok, a 13 éves öcsém szintén.


A kérdésem az szja visszatérítéssel kapcsolatos lenne, de előbb felvázolom a helyzetet, hogy jobban érthetődőbb legyen a helyzet.


Ahigy már említettem én kúlön élek anyukámtól, nappali tagozaton tanulok, családi pótlékot és árvaellátást kapok. Anyukám dolgozik és megkapja rám és öcsémre az szja-t, viszont az öcsém sem lakik anyukámmal, nőveremmel él, ugyanolyan pénzbeli juttatásokat kap mint én.


Papíron, hivatalosan mindketten anyával egy helyre vagyunk bejelentve, azt szeretném kérdeznk, higy ilyenkor az szja visszatérítés összegén anyukámnak osztoznia kell velünk?



#családi pótlék #árvaellátás #Szja visszatérítés 2022
2022. jan. 10. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell osztoznia.
2022. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell, ő fogja megkapni az egészet és azt csinál vele, amit akar. Ez a fideszes családpolitika, csak szülni kell, az már mindegy, felneveli-e tisztességesen.


Sajnálom a helyzeted, ismerem, voltam hasonlóban én is.

2022. jan. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem kell. Jól keres anyukád? Ha nem, akkor lehet nem is nagyon kap vissza semmit.
2022. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sajnos a korábbi válaszoljanak igaza van.

Mondanám, ha jó fej,nektek adja,... de gondolom nem, mert, ha az lenne vele laknátok.

2022. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!