Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem tartjátok elkeserítőnek...

Nem tartjátok elkeserítőnek ezt a visszadó témát?

Figyelt kérdés

Mivel érdekelnek a pénzügyi témák, gyakran megfordulok ebben a kategóriában és ráadásul a visszadó téma is érint a várandósságom okán, de számomra egyszerűen elképesztő az a sötétség, amit itt tapasztalok és őszintén úgy vagyok valamelyest vele, hogyha valaki nem képes összeszedni, hogy mennyi adót fizetett be egy évben, abból mennyi kedvezményt kapott már esetleg és mennyi a maradék, amit visszakap hamarosan, akkor meg sem érdemli, hogy egy fillért is kapjon. Csak engem idegesít, hogy valaki pl. hónapok óta kap egy juttatást, amiről azt sem tudja hogyan adózik? Vagy hogy 80% nem érti, hogy azt kaphatja vissza max, amit befizetett? Eszméletlen gáznak tartom, hogy az embereket mégcsak annyira sem érdeklik a pénzügyeik, hogy legalább ilyen alapvető dolgokkal tisztában legyenek, utána nézzenek.

Szerencse, hogy nem én döntöm el, hogy mi alapján osztogassunk pénzeket ugye... :D


2022. jan. 13. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
En leszarom, a sajat dolgommal foglalkozok.
2022. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az adóvisszatérítéstől függetlenül rengeteg a buta ember, ha itt körülnézel. Felnőtt dolgozó embereknek fogalmuk sincs a bruttó/nettóról, banki ügyintézésről már ne is beszéljünk. Nekem is van ismerősöm, aki valamivel minimálbér felett keres, év közben igénybe veszi 2 gyerekre az adókedvezményt és nem akarta elhinni, hogy nem fog 800 ezret visszakapni. Sajnos ilyen ez, nem tudunk rajta változtatni.
2022. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Meg lehetne ezt ugy is csinalni hogy besz ugyfelkapura es megnyomsz egy gombot es megkapod. Ugy is meglehetne hogy az allam automatikusan kuldene neked levelet hogy mennyit hol igenyelhetsz.... Nem ok nelkul komplikalt, es nem ok nelkul nem ert az atlag ember ehhez....
2022. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Én osztom a véleményedet, de azzal azért legyél tisztában kérdező, hogy sokan csak meglovagolják az épp aktuális slágertémákat és számolatlanul írják ki belőlük a kérdéseket, hogy a gyk-s ranglistán előrébb kerüljenek.
2022. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Én attól vagyok ki, amikor a hülyéje kiírja, hogy őt most meglopta az állam, mert nem tudja igénybevenni az adóvisszatérítést a különböző megtakarításaira.
2022. jan. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy foglalkozzak a saját dolgommal (általában megy is, de azért szeretek itt segíteni az értelmes kérdezőknek), meg azt is, hogy "túl bonyolult" és nem lehet mindenki "agysebész".

11-2 éve vagyok az oldalon, tapasztaltam már ezt-azt, megértem, hogyha valaki az életben először vesz fel hitelt, akkor nem annyira van képben az ügyintézés mikéntjével, még a banki kérdések is sokszor elmennek, mert aki nem ügyintéz viszonylag gyakran, az talán tök értelmes válaszokat is kaphat, értem a keveredést nyilatkozatokkal kapcsolatban, "hogy kell kitölteni" kérdésekkel is kibékülök, mert ezt sem csinálja mindennap, mindenki, belezavarodik, oké... a fiatalok kétségeit is megértem és még nagyon sok értelmes kategóriájú kérdést megértek. Ezeket is, mert tényleg sokszor van bonyolult eset, amiből nehéz kiszámolni laikusként a dolgokat, de nálam az veri a biztosítékot, hogy azt sem tudom a fizetésemből/egyéb juttatásomból mit is vonnak le (bruttó-nettó kérdésköre), milyen címszóval és nem tudom értelmezni, hogy nekem jár-e vissza valami, vagy sem, egyáltalán azt sem tudom, hogy fizettem-e szja-t és mennyit, nomeg feldolgozni sem tudom, hogy mit jelent a max 809 ezer és az miből érkezhet vissza. De azért tartom a markomat, hogy ide a sokszázezret, mert nekem az jár... Nem tudom hova tenni, hogy egy emberben annyi nincs, hogy a a havi bevételével kapcsolatos dolgok érdekeljék. Lehet csak én vagyok az elmúlt napokban túlérzékeny, de az emberi tudatlanságtól fejre tudok állni.

Előre várom a fellendülést azután, ahogy elkezdik kiutalni a visszatérítéseket. :D

2022. jan. 13. 14:31
 7/12 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége sík hülye. Az iskolában nem tanítanak alapvető pénzügyi ismereteket. A kormány a hülyéket támogatja a szaporodásban. Innen már össze lehet rakni.

Igen, siralmas, de nem tudsz mit tenni. A hülyékkel egy dolgot érdemes tenni: pénzt kell keresni rajtuk.

2022. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"de az emberi tudatlanságtól fejre tudok állni."


Gondolj bele, hogy én olyan helyen dolgozom, ahol naponta találkozom ezzel. Még most is sokszor ledöbbenek, pedig szokva vagyok a tájékozatlan emberekhez, és azokhoz is, akiknek négyszer kell különböző megközelítésből elmagyarázni valamit és még akkor sem mindig érti meg, tehát nem hordom magasan az orrom, nem nézek le senkit ezért.

Borzasztó...

A legtöbb nem is érti, amit olvas. A fogalmakat kedve szerint keveri (melyik előnyös neki) és még azt sem tudja elmondani, hogy mi a kérdése, a gondja. Köztük vannak tanárok, könyvelők és még jogászok is!!!!!! Döbbenet!


A kormány pontosan ezt a butaságot használja ki minden téren. Most éppen Júdáspénzt osztogat VISSZADO formájában a szavazatokért cserébe. Rengeteg embert meg is nyer általa, mert a buta/hiszékeny/egoista/szűk látókörű ember befolyásolható. Nyilván az oktatás lebutításával is ez a cél...


Ez a dolog teljesen független attól, hogy milyen bizonyítvánnyal, vagy hány diplomával rendelkezel.

2022. jan. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, jogos. Erre a kedvenc és egyben legfrissebb példám az egyik kollégám, aki csak annyit hallott ki a hírekből, hogy a szamunkás bérek 20%-kal emelkednek idén. Már ki is számolta, hogy mennyit fog kapni, majd amikor ő nem kapott béremelést. Hisztizve, asztaltpüfölve ment be a főnökéhez számonkérni, hogy miaz, hogy ő nem kapott, más meg igen. Az meg leoltotta, hogy tanulja meg értelmezni az ilyen híreket. :D (Az lemaradt, hogy ő szakmunkás ugyan, de nem garantált bérminimumon tengődik közel sem és az emelkedett a tavalyihoz képest ennyit. Egy-két embert érintett a cégnél, de azokat sem 20%-ban. :D)
2022. jan. 14. 06:53
 10/12 anonim válasza:

“Szerencse, hogy nem én döntöm el, hogy mi alapján osztogassunk pénzeket ugye... :D”

Szerencse. A butább embereket nem lenézni kell, meg csámcsogni rajtuk, ha van a környezetünkben olyan aki segítségre szorul az ilyen témában, azt segítsük. Nem kell senkin szánakozni fellengzősen, főleg nem egy gyakori kérdéseken, várva hogy egyet értsenek velünk az “okosabbak”

2022. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!