Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem kapnám így meg a 25 év...

Nem kapnám így meg a 25 év alattiaknak járó szja "adókedvezményt"?

Figyelt kérdés

A főnök ma a kezembe nyomott egy lapot hogy hozzam vissza kitöltve.

Akkor kell nyilatkozni erről hogyha részben vagy egészben nem kéri az ember. Vagyis ha nincs kitöltve akkor automatikusan jár havonta.

Érdekes a főnök mert volt már pár érdekes húzása ezért gondoltam hogy valami okosság nyilván ebbe is van.

Kitölteni nem fogom ugyan, de rákérdezek nála hogy ez mi akar lenni.

Tudnátok ebbe segíteni?


2022. jan. 14. 18:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Jól gondolod.
2022. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
44%

Ez annyit jelent, hogy mit szeretnel, hogy szamolja el a ceg.

Ha nem toltod ki, havonta ennyivel tobbet kapsz.

Ha kered, hogy ne (vagy ne teljesen) a ceg szamolja el, akkor az eves adobevallaskor kerheted a visszautalasat az adodbol.


Semmi simlisseg nincs benne, igy van ez az osszes adokedvezmenynel, legyen az betegseg miatt vagy akar csaladival.

2022. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
De meg azt sem tudja mit akarok, akkor miért mondja hogy töltsem ki?
2022. jan. 14. 20:25
 14/24 anonim ***** válasza:
28%

A 13-as írja jól.

Azért adta, mert 25 év alatti vagy. Valszeg ha lenne gyereked, akkor a családi adókedvezményes nyilatkozatot is odaadta volna. Ha nem kéred év közben a kedvezményt, akkor töltsd ki, ha kéred, akkor nincs vele teendőd.

2022. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
63%

Engem nem érint, így csak fél szemmel követem a céges eseményeket. Nálunk a hr arról küldött értesítést, hogy a 25 év alatti szja mentesség automatikusan jár, akkor kell nyilatkozni, ha valaki NEM kívánja érvenyesíteni a havi bérében. Erre azért hívták fel külön a figyelmet, mert ugye minden egyéb adókedvezménynél akkor kell nyilatkozni, ha ÉRVÉNYESÍTENI AKAROD a havi béredben, vagyis pont fordítva működik. :)

Ha nem kéred a havi béredben, vagyis kitöltöd a nyilatkozatot, akkor a következő évi adóbevallásban egy összegben visszaigényelheted. Ennyi.

Ha bejelentett, tiszta béred van, akkor nem igen tud trükközni a főnököd, neki teljesen mindegy ezesetben, hogy fizetsz-e adót, vagy sem. Arra figyelj, hogy bércsökkentésről szóló szerződés módosítást ne írj alá... Én azért számítok rá, hogy a fifikásabb munkáltatók ezzel próbálják meg majd orvosolni a bérfeszkókat.

2022. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
65%

16 vagyok. Még valami. Nálunk pl. automatikusan kiküldenek a vezetőknek minden adókedvezmény nyilatkozatot. A vezető dönti el, hogy utána azt hogyan kezeli. Valaki tudja nála melyik kedvezmény kit érinthet. Nálad ez történt, automatikusan a kezedbe adta a főnököd a téged érintő nyilatkozatot, ha akarod kitöltöd, ha nem, nem.


Más vezető meg csak jelzi a beosztottjainak, hogy itt átvehetők a nyilatkozatok, ha valaki valamelyiket érvényesíteni kívánja, vigye el.

Nincs idő mindenkinek egyesével magyarázni, tutujgatni. Kaptál egy papírt, felnőtt emberként szíved joga eldönteni, hogy mit teszel vele.

2022. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, erre a válaszra vártam :D

Igazából nem túl nagy a létszám illetve csak engem érint mivel a többiek idősebbek. Azt mondta, kitöltve hozzam vissza.

Csak nem értem miért..

2022. jan. 14. 21:40
 18/24 anonim ***** válasza:
63%

Az idősebbeket érintheti más kedvezmény (betegség, család, egyéb jogon), ezeket a nyilatkozatokat is most kell leadni.

Ne vidd vissza. :) Majd ha rákérdez, elmondod, hogy te SZERETNÉD érvényesíteni az adókedvezményed (adómentességed) havonta, így tárgytalannak tekintetted.

2022. jan. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! :)
2022. jan. 15. 00:34
 20/24 anonim ***** válasza:
66%

"Igazából nem túl nagy a létszám illetve csak engem érint mivel a többiek idősebbek. Azt mondta, kitöltve hozzam vissza.


Csak nem értem miért.."


Lehet, hogy nem olvasta el a tartalmát, és azt hiszi, akkor kapod a kedvezményt, ha kitöltőd hozzá a nyilatkozatot. Nem lehet, hogy ilyen egyszerű a kérdésedre a válasz?!?!?!!?

Ha erről van szó, akkor felhívod szíves figyelmét, hogy most a szokásokkal ellentétben akkor kapja az ember a neki járó kedvezményt, ha írásban nem tesz semmiféle nyilatkozatot vele kapcsolatban.


Egyébként nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy hivatalosan kapod a teljes béred, vagy egy részét "szürkén".

2022. jan. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!