Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez adócsalás ? Mennyire...

Ez adócsalás ? Mennyire kivitelezhető ez? Hogyan lehetne ezt megfelelő módon kivitelezni, amennyiben adott egy elég jó kezdő tőke is ?

Figyelt kérdés

Valószínűleg a válaszotok IGEN lesz.


Tegyük fel, hogy xy személy nyit Franciaországban vagy Németországban egy egyéni vállalkozást (áfás), majd vásárol belföldön konzolokat, videokártyákat és a többi…


Miután ezekre a termékekre vissza igényelte és megkapta az Áfát (bruttó összeg 19%-a) ezeket a termékeket eladja nekem ( áfás számlára ) így én Magyarországon vissza kérem az áfát az adott termékre (27%) amit közben xy személynek vissza kellene fizetni, de ezek előtt fogja magát és eltűnik az országból, így erre a termékre kvazi 27+19 azaz 46%- ÁFA lett vissza terítve .


( a xy- t helyettesítsük egy lecsúszott hajléktalannal, akinek már az is öröm hogy valamennyire rendbe rakom az életét és nem utcán fog tengődni… )


Vagy egyszerűbb Kísérlet . . .


Xy egyéni vállalkozó visszaigényli az áfát az adott árura (19%), majd az áfát felveszi, az árut pedig nekem tovább adja feketén mint magánszemélynek .



2022. jan. 20. 00:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszaigenyelte akkor nem ad neked áfás szamlat.


Eun belül nincs áfa null százalék van.


Így te a nulla százalékot tudod visszaigényelni

Ellenben a vevotol elkerheted az áfát így megvan a százalék


A 47 százalékot nem értem.


100e nettó a termék

119 franciában a boltban tehát 119ert veszed


Visszakap 19

Eladja neked

100ert

Te eladod 127ert


Ellopod a 27et


119 - 19 az 100, 127et kaptál az 27


Nincs sehol a 19.


Az adócsalásnal is fontos az általanos iskolai matek.


Az egyszerűbb az működik csak ugye az áruval mit kezdett , azért az is feltűnő . És ott fizikailag eltűnt az áru.


Régen ezek mentek mostanában nem annyira.

2022. jan. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha van tőkéd, nem kell simlis dolgokat csinálnod, hogy pénzt keressél vele.
2023. júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!